Tenisz: megint olyan nyert tornát, aki kikapott a selejtezőben

NSO/MTI NSO/MTINSO/MTI NSO/MTI
2017.07.30. 19:23
Leonardo Mayer a feleségével, Milagrosszal és a kisfiával, Valentinóval (Fotó: AFP)
Az argentin Leonardo Mayer nyerte meg a hamburgi salakpályás férfi tenisztornát, a vasárnapi fináléban három szettben bizonyult jobbnak a német Florian Mayernél.

Leonardo Mayer – az ATP-világranglista 138. helyezettje – a selejtezőből szerencsés vesztesként került a főtáblára, ahol az első fordulóban a torna első kiemeltjét, a spanyol Albert Ramos-Vinolast győzte le. Mayer a folytatásban sem hibázott – a nyolcad-, a negyed- és az elődöntőben még szettet sem veszített –, a döntőben pedig 1 óra 58 perc alatt gyűrte le az esélyesebb Florian Mayert (101.). A 30 éves argentin teniszező pályafutása második ATP-tornagyőzelmét aratta, először 2014-ben, szintén Hamburgban diadalmaskodott.

Érdekesség, hogy a múlt héten Andrej Rubljov nyert szerencsés vesztesként tornát Umagban.

A gstaadi salakpályás torna döntőjében az olasz Fabio Fognini nyert, ezzel ötödik ATP-tornagyőzelmét aratta.

A cseh Katerina Siniaková nyerte meg a bastadi salakpályás tornát, a vasárnapi döntőben két szettben legyőzve a dán Caroline Wozniackit. Siniaková a 110 perces fináléban ötször vette el a korábbi világelső szervajátékát.

A 21 éves cseh pályafutása második WTA-tornagyőzelmét aratta, januárban Sencsenben diadalmaskodott. Siniaková tavaly két WTA-döntőben kapott ki, először július közepén éppen Bastadban.

ATP 500-AS TORNA, HAMBURG (1 629 375 euró, salak)