Tenisz: két óra nyolc percig tartott Fucsovicsnak a montreali torna

2019.08.05. 20:29
Montreal, végállomás (Fotó: AFP)
Nem tartott túl sokáig a világranglista 55. helyén álló Fucsovics Márton számára a Montrealban zajló 6.3 millió összdíjazású tenisztorna, miután az első fordulóban három szettben vereséget szenvedett a 62. helyen rangsorolt brit Cameron Norrie-tól.

Pedig jól kezdődött Fucsovics Márton számára a mérkőzés – dacára annak, hogy elbukta az első adogatását –, hiszen gyorsan visszabrékelt, és egy újabb brékváltás után 5:5-nél ismét elvette Norrie adogatását, majd semmire hozta a saját szervajátékát, így 7:5-re megnyerte az első játszmát.

Ekkor még teljes joggal reménykedhetett benne a magyar éljátékos, hogy visszavág brit ellenfelének, aki eddigi egyetlen ATP-touros meccsükön idén áprilisban legyőzte őt a monacói salakpályás tornán.

A második játszma azonban már nem Fucsovics kedve szerint alakult, hiszen ismét elvesztette első szervajátékát, s most elmaradt az azonnali visszabrék, miközben Norrie rendre nullára hozta a saját adogatásait, magabiztos játékkal 6:2-re megnyerve a második játszmát.

A döntő szettben aztán jó ideig nem jutottak még bréklabdáig sem a felek, végül 4:3-nál Norrie került előnybe egy hosszú játék végén, és brékelte Fucsovicsot. Ez elegendőnek is bizonyult, mert a következő játékban a meccsért adogathatott, és a második meccslabdáját ki is használta (6:3). A mérkőzés 2 óra 8 percig tartott.

ATP 1000-ES TORNA, MONTREAL (6 338 885 dollár, kemény pálya)