Tenisz: Fucsovics világbajnokot verve jutott a 16 közé

2020.08.25. 06:46
Fucsovics nagy csatában diadalmaskodott (Fotó: AFP)
A New Yorkban zajló, eredetileg Cincinnatibe tervezett kemény pályás ATP 1000-es tenisztorna második fordulójában Fucsovics Márton háromszettes, 2 óra 26 percig tartó mérkőzésen legyőzte a 2017-es világbajnok bolgár Grigor Dimitrovot, és bejutott a legjobb 16 közé, ahol a világranglista harmadik helyén álló Dominic Thiemet legyőző szerb Filip Krajinovics lesz az ellenfele.

Nagyszerűen, Grigor Dimitrov adogatásának elvételével kezdte Fucsovics Márton a két selejtezőbeli és egy főtáblás győzelme után a negyedik mérkőzését a New Yorkba áthelyezett cincinnati tornán, sőt, az első játszmában már dupla brékelőnybe is került, s 5:2-re is vezetett, a világranglista 19. helyén álló bolgár mégis egyenlíteni tudott. Többre azonban nem jutott Dimitrov, Fucsovics egy újabb brék után második szettlabdáját már értékesítette, és 7:5-re vitte az első játszmát 50 perc alatt.

A második játszmát a 2017-es világbajnok kezdte jobban, hamar elhúzott 3:0-ra, ám 4:3-ra már Fucsovics vezetett, de hiába nyert négy játékot zsinórban ezúttal a játszma végjátékában Dimitrov volt a határozottabb és kétszer is elvéve ellenfele adogatását 49 perc alatt 6:4-gyel behúzta a második játszmát.

A döntő szettben Fucsovics 2:2 után kétszer is brékelte a bolgárt, majd 5:2-nél első meccslabdáját azonnal meg is csinálta, így a 2 óra 26 percig nyúló mérkőzésen győzött és pályafutása során másodszor jutott egy ATP 1000-es tornán a legjobb 16 közé.

A következő mérkőzésén kedd éjjel a világranglista harmadik helyén álló osztrák Dominic Thiemet rendkívül simán, 6:2, 6:1-re legyőző szerb Filip Krajinovics lesz az ellenfele.

A viadalt korábban kétszer megnyerő, idén szabadkártyával induló korábbi világelső Andy Murray továbbra is remek formát mutat, ez alkalommal a verseny ötödik kiemeltjét, a német Alexander Zverevet győzte le 2 óra 31 perc alatt három játszmában.

Az első helyen kiemelt világelső, Novak Djokovics idei 19. mérkőzését is megnyerte, ezúttal a litván Berankis volt a szenvedő fél.