Tenisz: Fucsovics az első körben búcsúzott San Diegóban

K. B.K. B.
2021.09.29. 01:28
Fucsovics ezúttal nem bírt Dimitrovval (Fotó: Getty Images, archív)
Fucsovics Márton 3:6, 6:1, 5:7-re kikapott a San Diegóban zajló kemény pályás tenisztorna első körében a világranglista 29. helyezettjétől, a bolgár Grigor Dimitrovtól.

A két sportoló pályafutása során eddig kétszer találkozott egymással: tavaly augusztus 25-én, a cincinnati ATP 1000-es versenyen, majd alig több mint egy héttel később a US Openen – mindkét alkalommal Fucsovics nyert, Dimitrovnak tehát volt miért visszavágnia.

Az első szettben egészen 4:3-ig mindketten hozták az adogató játékukat, ekkor azonban a magyar elveszítette a saját játékát. Hat három lett a vége, mivel Dimitrov nem hibázott.

A második felvonásban aztán esélye sem volt a bolgárnak. Két adogatását is elveszítette, így az MTK Budapest versenyzője mondhatni, könnyedén nyert 6:1-re.

A záró etap kiegyenlített játékot hozott, 6:5-ig egyik fél sem hibázott – Dimitrovnak két meccslabdája is volt, a másodikat már kihasználta, így 3:6, 6:1, 5:7-es sikert ért el.