Tenisz: Fucsovics a 32 közé jutott Rómában – Thiem vár rá

2021.05.10. 11:21
Igazi nagyágyú vár a következő körben Fucsovics Mártonra Rómában. (Fotó: AFP)
Nagyon sima, 6:0, 6:2-es győzelmet aratott Fucsovics Márton a japán Nisioka Josihito felett az ATP 1000-es római salakpályás tenisztornán. A magyar teniszező az eredeti program szerint az argentin Guido Pellával játszott volna, de ő visszalépett a versenytől.

A selejtezőből szerencsés vesztesként továbbjutó japán teniszezőnek esélye sem volt az ATP-világranglista 44. helyén rangsorolt Fucsovics Márton ellen. A két játékos korábban még nem találkozott egymással.

A magyar játékos rögtön az első adogatás után brékelőnybe került, majd három bréklabdát hárítva sajátját is hozta. Ezt követően az első játszmában a japán már nem tudta megállítani Fucsovicsot, aki ellenfele összes szervajátékát elvéve 6:0-ra behúzta az első szettet.

A folytatásban sem javult Nisioka játéka – az első szerváinak csupán 47 százalékát tudta beütni –, Fucsovics kétszer is elvette az adogatását, így a második játszmát is megnyerte (6:2), és továbbjutott a legjobb 32 közé. A magyar játékos sikeréhez hozzájárult, hogy az első szervák 82, míg a másodikak 73 százalékát megnyerte, valamint két ászt is ütött.

Fucsovics Márton ellenfele a legjobb 32 között a torna negyedik kiemeltje, az osztrák Dominic Thiem lesz, szerdán10 órától. A két teniszező korábban két ATP- (2014 és 2019), valamint egy ITF-mérkőzésen (2012) játszott egymással, mindhármat a világranglista negyedik helyezettje nyerte meg.

ATP 1000-ES TORNA, RÓMA (salakpálya, 2,082,960 dollár)