Tenisz: Babos simán kikapott a 2012-es wimbledoni döntőstől

2018.06.25. 17:18
Babos Tímea két játszmában, 6:3, 6:1-re kikapott a lengyel Agnieszka Radwanskától az eastbourne-i füves pályás tenisztorna első fordulójában.

A magyar hölgy ezt megelőzően egyszer, a 2017-es torontói kemény pályás versenyen találkozott a világranglista korábbi második helyezettjével, aki akkor két szettben, 6:0, 6:1-re nyert. A két hónapos kihagyásból visszatérő lengyel győzelméhez sajnos most sem férhetett kétség, bár Babos az első játszmában 3:2-nél brékelőnyben vezetett. Ezek után azonban Timi már csak egy játékot nyert, így 65 perc alatt, simán elveszítette a meccset.

A 2008-as eastbourne-i győztes Radwanska – aki 2012-ben döntőt, 2013-ban és 2015-ben elődöntőt játszott Wimbledonban – a második fordulóban az ausztrál színekben versenyző Daria Gavrilovával találkozik.

Babos párosban a magyar származású Konta Johannával az oldalán kedden kezdi meg szereplését Eastbourne-ben. Első ellenfelük a Ljudmila Kicsenok, Alla Kudrjavceva ukrán, orosz kettős lesz.

WTA-TORNA, EASTBOURNE (852 564 dollár, fű)