Tenisz: Babos legyőzte a 2012-es Roland Garros-döntőst!

2018.05.15. 16:30
Babos Tímea annak hazai közönsége előtt búcsúztatta a korábbi Grand Slam-döntőst (Fotó: MTI)
Babos Tímea két játszmában, 6:3, 7:6-ra legyőzte a 2012-es Roland Garros-döntős olasz Sara Erranit a római salakpályás tenisztorna első fordulójában. A magyar lány a második körben a hetedik kiemelt francia Caroline Garciával találkozik.

Babos és Errani ötödik egymás elleni mérkőzése 11.15 órakor kezdődött és 16.30 előtt néhány perccel ért véget, az eső miatt ugyanis hosszú ideig szünetelt a találkozó. Az örökmérleg a meccset megelőzően 2–2-re állt, de salakon most először csaptak össze a felek.

Az eső már az első játékban elkezdett csepegni, ám a mérkőzés csak az olasz 2:1-es vezetésénél szakadt félbe – addig mindhárom gémet a fogadó nyerte. A negyedik játékot 15–15-ről folytatták Babosék, ám három labdamenet után megint leszakadt az ég, így a játékosok ismét bevonultak az öltözőbe.

Miután órákkal később visszatértek a pályára, Babos másodszor is egyenlített, majd miután 4:3-nál újfent elvette Errani adogatását, kiszerválta a játszmát (6:3).

A második szettet a 2012-es Roland Garros-döntős, kilencszeres WTA-tornagyőztes itáliai teniszező 3:0-val kezdte, ám hamar elveszítette a brékelőnyét (3:2), és ápolást kért. Az orvos megmérte a vérnyomását és meghallgatta sztetoszkóppal. A következő gémben aztán Errani újra brékelte Babost – majd hozta a szerváját –, de a magyar lány felállt 5:2-es hátrányból, és kiharcolta a rövidítést.

A tie-breakben Errani 6–5-nél szettlabdához jutott, amelyet Babos hárított, majd újabb két ponttal 8–6-ra megnyerte a játszmát.

„Nagyon örülök a mai győzelemnek! Errani salakon rendkívül jó játékos, és az elmúlt időszakban jó eredményei voltak, ráadásul hazai pályán játszhatott" – nyilatkozta a találkozót követően honlapján a magyar teniszező. Hozzátette, elképesztő hangulat volt a pályán, és a közönség „nagyon sportszerű" volt.

Az esőszünettel kapcsolatban úgy fogalmazott, örült neki, mert utána„"mindig lazábban teniszezik."

A 25. életévét öt nappal ezelőtt betöltő magyar hölgy a 2012-es monterreyi és a 2016-os dohai versenyen aratott sikere után harmadszor győzte le Erranit, és készülhet a hetedik kiemelt francia Caroline Garcia ellen.

WTA-TORNA, RÓMA (3 351 720 dollár, salak)