Roland Garros: kiesett Thiem, Dzsabur, először nyert Auger-Aliassime

SZ. R.SZ. R.
2022.05.22. 21:00
Dominic Thiem már az első körben búcsúzott a Roland Garroson (Fotó: AFP)
Hiába vezetett az első szett után Onsz Dzsabur, 3:6, 7:6 (7–4), 7:5-re kikapott a lengyel Magda Linette-től a francia nemzetközi teniszbajnokság első fordulójában. A férfiaknál a hosszú idő után visszatérő Dominic Thiem három szettben, 6:3, 6:2, 6:4-re kikapott a bolíviai Hugo Dellientől, míg Alexander Zverev sima, 6:2, 6:4, 6:4-es győzelmet aratott az osztrák Sebastian Ofner ellen. Auger-Aliassime pályafutása első győzelmét szerezte meg a Roland Garroson.

Közel egy év után játszott ismét Grand Slam-torna főtábláján az ATP-világranglista 194. helyén álló Dominic Thiem – akkor a spanyol Pablo Andújar ellen öt szettben, 4:6, 5:7, 6:3, 6:4, 6:4-re kapott ki a Roland Garroson. A visszatérése óta mérkőzést sem nyerő osztrák GS-tornagyőztes a világranglistán 87.-ként rangsorolt bolíviai Hugo Dellien ellen lépett pályára ezúttal Párizsban.

Az első szettben Dellien már az első fogadójátékában eljutott fogadóelőnyig, de ekkor Thiem még tartotta magát, 2:1-nél azonban ez már nem sikerült az osztráknak. A bolíviai ezt az előnyét megőrizve 6:3-ra hozta az első játszmát, majd a másodikban rögtön az első gémben brékelt, majd 3:1-nél is megtette ugyanezt, így 6:2-re hozta azt a felvonást is.

Az utolsó szettben aztán Dominic Thiem már nem tudott változtatni a játékán, rögtön az első gémjét elbukta semmire, innen pedig már úgy sem volt visszaút, hogy három bréklabdát is hárított, hiszen Dellien az első meccslabdáját kihasználta, és 6:4-re behúzta a harmadik játszmát.

Szerencsésebben alakult a GS-torna visszatérése Borna Coricnak. Az egykor az ATP-világranglista 12. – jelenleg a 275. – helyén rangsorolt horvát játékos legutóbb a 2021-es Australian Openen lépett pályára, azonban négy szettben 6:4, 6:2, 4:6, 6:4-re kikapott az amerikai Mackenzie McDonald ellen. Mostani ellenfele a spanyol a 88. helyen rangsorolt Carlos Taberner volt.

A horvát játékos az első szettben még nem találta a saját játékát, spanyol ellenfele ugyanakkor fantasztikusan szervált, így két brékkel 6:3-ra hozni is tudta a szettet. A második játszmában aztán teljesen felborult a pálya, Taberner 40:15-ről elbukta a saját adogatását, majd 3:1-nél is elveszítette a saját kezdését, így Coric egyenlíteni tudott a szettek számában egy 6:2-es eredménnyel.

A harmadik játszmában Coric előtt többször is ott volt a lehetőség, hogy bréklabdákat harcoljon ki, ez 3:3-nál 30:0-ról sikerült is neki, majd 5:3-nál semmire vette el ellenfele kezdését, így egy szettre került attól, hogy tovább jusson a Roland Garros második körében. Végül a negyedik felvonásban már nem volt kérdés, Taberner több fogadóelőnyt is hárított, de így is 6:1-re elbukta a játszmát, Coric pedig ott lesz a francia nemzetközi teniszbajnokság második fordulójában.

Az ATP-világranglista harmadik helyén álló Alexander Zverev a 218. helyen rangsorolt, selejtezőből érkező Sebastian Ofner ellen mutatkozott be az idei Roland Garroson. A német játékos az első szettet magabiztosan, 6:2-re nyerte meg, majd a második és a harmadik szettben már csak egyszer-egyszer tudott brékelni, de az is elég volt neki ahhoz, hogy 6:2, 6:4, 6:4-re lezárja a mérkőzést.

Nagy meglepetésre búcsúzott a salakos GS-tornától a Monte-Carlóban döntős Alejandro Davidovich. A 25. helyen kiemelt spanyol a holland Tallon Griekspoor ellen lépett pályára, s az első szettet 6:2-re hozni is tudta, de ezután a másodikat 6:0-ra elbukta. A harmadik felvonásban aztán a holland tudta jobban kezelni a helyzetet, és hiába bukta el 5:3-nál a saját adogatását, visszabrékelt, és 6:4-es eredménnyel szettelőnybe került.

Végül a negyedik játszmában 1:1-nél Davidovich brékelni tudott, de Griekspoor innen is felállt, rögtön ledolgozta hátrányát, majd 4:3-nál elvette ellenfele kezdését, és első meccslabdáját kihasználva 6:3-ra lezárta a szettet.

Élete első győzelmét aratta a Roland Garroson Félix Auger-Aliassime, amely öt szettben múlta felül a perui Juan Pablo Varrilast. A kanadai játékos az első két szettet nagyon simán bukta el egyaránt 6:2-re, azonban ekkor összekapta magát, és egy 6:1-es, valamint egy 6:3-as játszmával egyenlíteni tudott.

Végül az ATP-világranglistán 9. helyezett játékos az ötödik szettben 4:3-nál brékelni tudott, így 6:3-ra hozta az utolsó felvonást, és elbúcsúztatta a selejtezőből érkező Varillast.

ROLAND GARROS, PÁRIZS (21 256 800 euró, salak)

Van de Zandschulp (holland, 26.)–Kotov (orosz) 6:3, 3:6, 6:3, 6:2
Isner (amerikai, 23.)–Halys (francia) 7:6 (7–3), 4:6, 7:6 (7–1), 7:6 (8–6)
Auger-Aliassime (kanadai, 9.)–Varillas (perui) 2:6, 2:6, 6:1, 6:3, 6:3
Cuevas (uruguayi)–Brooksby (amerikai, 31.) 6:2, 6:1, 6:2
Fognini (olasz)–Popyrin (kazah) 6:4, 7:5, 6:4
Griekspoor (holland)–Davidovich (spanyol, 25.) 2:6, 6:0, 6:4, 6:3
Hacsanov (orosz, 21.)–Borges (portugál) 6:3, 2:6, 6:4, 6:4
Zverev (német, 3.)–Ofner (osztrák) 6:2, 6:4, 6:4
Ramos (spanyol)–Kokkinakis (ausztrál) 6:4, 4:6, 6:4, 7:6 (7–5)
Ugo Carabelli (argentin)–Karacev (orosz) 6:3, 4:6, 6:4, 3:6, 7:6 (10–5)
Alcaraz (spanyol, 6.)–Londero (argentin) 6:4, 6:2, 6:0
Zapata (spanyol)–Mmoh (amerikai) 7:6 (9–7), 6:3, 7:5
Kubler (ausztrál)–Kudla (amerikai) 7:6 (7–5), 7:6 (7–2), 7:6 (7–3)

Gyors oda-vissza brék után a torna hatodik helyén kiemelt Onsz Dzsabur 2:2-nél is elvette a WTA-világranglistán 56. Magda Linette kezdését, majd 5:3-nál is, így magabiztosan, 6:3-ra megnyerte az első szettet. A második felvonásban aztán hiába volt több bréklabda is, mindkét játékos hozta a saját kezdéseit, a rövidítésben pedig hiába vezetett 3–1-re is tunéziai, a lengyel végül fordított, és 7–4-re lehozta a második játszmát.

Döntő szettben aztán 4:2-nél még visszabrékelt Dzsabur, de 6:5-nél ismét elbukta a saját kezdését, így a meccset is 3:6, 7:6 (7–4), 7:5-re.

Magda Linette pályafutása során harmadik alkalommal győzött le a WTA-világranglistán első 10 között rangsorolt játékost – legutóbb ez 2021 nyarán sikerült az akkor 5. helyen álló Elina Szvitolina ellen Wimbledonban.

A hatodik kiemelt Dzsabur után a 10. helyen rangsorolt Garbine Muguruza is búcsúzott a francia nemzetközi teniszbajnokságtól, miután 2:6, 6:3, 6:4-re kikapott az észt Kaia Kanepitől. A spanyol játékos az első szettben hat bréklabdát is hárított ahhoz, hogy 6:2-vel játszmaelőnybe kerüljön, majd a második felvonás elején elvette Kanepi kezdését, de az észt teniszező innen is visszajött, és 6:3-mal egyenlített.

Végül a döntő szettben Kanepi az első játékban, míg Muguruza a negyedikben hagyott ki három bréklabdát. Ez aztán utóbbinál bosszulta meg magát, hiszen 4:4-nél 15-re elbukta a saját kezdését, az észt játékos pedig kihasználta a helyzetet, és első meccslabdájával lezárta a szettet 6:4-re.

A nap talán egyik legszerencsétlenebb mérkőzését játszotta az amerikai Ann Li. A 21 esztendős teniszező az első szettben meggyőző játékkal nyert 6:2-re a belga Alison van Uytvanck ellen, azonban a második szettben 3:2-s vezetésnél, brékelőnyben feladni kényszerült az összecsapást sérülés miatt.

Dzsaburral szemben a negyedik kiemelt Maria Szakkari hozta a kötelezőt a francia Clara Burel ellen. A görög teniszező két szettben sima, 6:2, 6:3-as győzelmet aratott.

A MAGYAROK MÉRKŐZÉSÉRŐL BŐVEBBEN IDE KATTINTVA OLVASHAT!