Davis-kupa: Kanada bejutott a legjobb nyolc közé

MTI MTIMTI MTI
2019.11.19. 23:47
Kanada második mérkőzését is megnyerte, így elsőként jutott negyeddöntőbe a megújult tenisz Davis-kupa madridi döntőjében, miután a csoportkör keddi játéknapján jobbnak bizonyult az amerikaiaknál.

A Caja Magica (Varázsdoboz) komplexumban zajló, 18 csapatos finálé második versenynapjának első fordulós párharcain elsőként az argentinok ünnepelhettek, mivel Guido Pella és Diego Schwartzman sikerével behozhatatlan előnyre tettek szert Chile ellen. Végül a páros meccs is az övék lett.argentinok ünnepelhettek, mivel Guido Pella és Diego Schwartzman sikerével behozhatatlan előnyre tettek szert Chile ellen. Végül a páros meccs is az övék lett.

A franciáktól Jo-Wilfried Tsonga nyert, Gaël Monfils viszont kikapott japán riválisától, a páros csatában pedig a friss világbajnok Pierre-Hugues Herbert, Nicolas Mahut duó bizonyult jobbnak, így a franciák örülhettek. Hasonlóan alakult a kazah–holland párharc is, ennek utolsó felvonásában a kazah páros győzött, beállítva a 2:1-es végeredményt.

Az esti programban az oroszok, a kanadaiak és a kolumbiaiak is második párharcukat vívták.

A kanadaiaknál Vasek Pospisil legyőzte Reilly Opelkát, míg Denis Shapovalov szintén két szettben nyert Taylor Fritz ellen. Ezzel eldőlt a párharc és a páros mérkőzéstől a kanadaiak vissza is léptek.

A D-csoportban Kolumbia a második vereségét is elszenvedte, miután a két egyes mérkőzést követően Ausztrália bebiztosította sikerét. Utóbbi Belgium ellen játszhat a csoportelsőségért.

A 20 millió dollár összdíjazású tornán a 12 selejtező győztese mellett az előző évben elődöntős horvát, francia, spanyol és amerikai, valamint a szabadkártyás argentin és brit válogatott indulhat.

Hétfőtől csütörtökig hat háromcsapatos csoportban küzdenek a résztvevők, ezekből az első helyezettek mellett a két legjobb második jut tovább. Csütörtök este és pénteken a negyed-, szombaton az elődöntők lesznek, a finálét pedig vasárnap rendezik.

TENISZ DAVIS-KUPA, 18 CSAPATOS DÖNTŐ, MADRID
1. forduló

A-csoport
Franciaország–Japán 2:1
Jo-Wilfried Tsonga–Ucsijama Jaszutaka 6:2, 6:1
Gaël Monfils–Nisioka Josihito 5:7, 2:6
Pierre-Hugues Herbert, Nicolas Mahut–Ben McLachlan, Ucsijama 6:7 (4–7), 6:4, 7:5

Mihail Kukuskin–Botic van de Zandschulp 6:2, 6:2
Alekszandr Bublik–Robin Haase 5:7, 6:3, 6:7 (5–7)
Kukuskin, Bublik–Haase, Jean-Julien Rojer 6:4, 7:6 (7–2)

B-csoport
Spanyolország–Oroszország 2:1
Rafael Nadal–Karen Hacsanov 6:3, 7:6 (9–7)
Marcel Granollers, Feliciano Lopez–Andrej Rubljov, Hacsanov 6:4, 7:6 (7–5)
Korábban közölt keddi eredmény
Roberto Bautista-Agut–Rubljov 6:3, 3:6, 6:7 (0–7)

F-csoport
Kanada–Egyesült Államok 2:1

Vasek Pospisil–Reilly Opelka 7:6 (7-5), 7:6 (9-7)
Denis Shapovalov–Taylor Fritz 7:6 (8-6), 6:3
Shapovalov, Pospisil–Jack Sock, Sam Querrey – amerikai győzelem játék nélkül

D-csoport
Ausztrália–Kolumbia 3:0
John Peers, Jordan Thompson–Juan-Sebastian Cabal, Robert Farah 6:3, 3:6, 7:6 (9–6)