Aus. Open: Tsonga maratoni küzdelemben jutott tovább

2018.01.17. 05:54
Jo-Wilfried Tsonga így örült a győzelmének (Fotó: AFP)
Továbbra is az Australian Open lesz a kedvenc Grand Slam-versenye a francia Jo-Wilfried Tsongának, miután az idei férfi egyes 2. fordulójában kétszer is szetthátrányba került, végül mégis továbbjutott a csodagyerek Denis Shapovalov ellen.

Hiába az Australian Open a kedvenc és legsikeresebb Grand Slam-versenye a francia Jo-Wilfried Tsongának (itt nyerte a legtöbb meccset, 35-öt), mégsem lehetett magabiztos a férfi egyes 2. fordulójában, mert ellenfélnek a kanadai Denis Shapovalovot kapta, aki a legutóbbi US Openen kiejtette, ráadásul a legfiatalabb tagja a top 100-nak, konkrétan az 50-ik.

Babos Tímea mérkőzéséről itt olvashatja el helyszíni tudósításunkat!
A 15 éves Marta Kosztjuk továbbjutásáról ide kattintva olvashat!
Caroline Wozniacki őrült meccséről itt olvashat!

Az 1999. április 15-én született, tehát még csak 18 éves Shapovalov a fiatalok félelemnélküliségével kezdett, gyakorlatilag lelőtte a pályáról ellenfelét, noha ilyet éppen Tsonga szokott csinálni a jobb napjain. Ám ez nem az volt, 34 perc alatt elveszítette az első játszmát, majd hozta a másodikat, viszont elveszítette a harmadikat is, a negyedik pedig rövidítésbe torkollott…

De azt 7–4-re megnyerte, és végül 7:5-tel begyűrte az ötödik szettet is, noha a legutóbbi három ötszettesét elbukta.

„Mit gondol? – nevetett a 32 éves Tsonga, amikor a pályán megkérdezték tőle, hogy érzi magát a 3:6, 6:3, 1:6, 7:6, 7:5-ös győzelem után. – Fáradt vagyok, ám nagyon boldog. Hatalmasat küzdöttem, nem egyszerű ilyen fiatalok ellen játszani… Nem vagyok hozzászokva a védekezéshez, nehezemre is esett koncentrálni, úgyhogy pláne örülök a továbbjutásnak! Nekem mindig nagy szám, amikor az Australian Openen játszhatok, köszönöm a szurkolást! Most vár rám a jeges fürdő, amit mindenki szívesen fogadna itt, ebben biztos vagyok.”

A világelső Rafael Nadal – aki tavaly döntőt játszott az év első Grand Slam-tornáján – az argentin Leonardo Mayer ellen győzött három játszmában, és a hazai közönség előtt versenyző Nick Kyrgios is ilyen arányban múlta felül a szerb Viktor Troickit.

Sokkal nagyobb küzdelemre kényszerült a harmadik helyen kiemelt Grigor Dimitrov: a világbajnok bolgár játékos 3 óra 28 perc után, a döntő játszmát 8:6-ra megnyerve diadalmaskodott az amerikai Mackenzie McDonald ellen.

AUSTRALIAN OPEN, MELBOURNE (55 000 000 ausztrál dollár, kemény pálya)