ATP-vb: Hurkacz legyőzésével Zverev is elődöntős

2021.11.18. 15:35
Zverev harmadszor jutott elődöntőbe a világbajnokságon (Fotó: AFP)
A férfi teniszezők Torinóban zajló ATP-világbajnokságán a világranglistán 3. helyet elfoglaló német Alexander Zverev két játszmában 63 perc alatt legyőzte a 7. helyen álló lengyel Hubert Hurkaczot, és bejutott az elődöntőbe, amelyben a világelső szerb Novak Djokovics lesz az ellenfele.

A 2018-as világbajnok Zverev magabiztosan kezdte a mérkőzést, hiszen rögtön elvette ellenfele első két adogatójátékát, sajátjait meg hozta, így 4:0-ra meglépett, és innen már nem is okozott neki nehézséget az első játszma lezárása.

A második némileg szorosabban alakult, miután 4:4-ig mind a ketten hozták szervajátékukat, ám ekkor Zverev második fogadóelőnyét érvényre juttatva lépéselőnybe került, és ugyan Hurkacz az utolsó játékban megnyerte az első két pontot, Zverev 0:30 után több pontot nem engedett lengyel ellenfelének, és első meccslabdáját kihasználva győzött.

Ezzel Zverev továbbjutott a csoportjából, s a döntőért a másik csoportot megnyerő Novak Djokovics ellen lép pályára szombaton.