Tenisz: Swiateket is kiverte az „óriásölő” Kalinszkaja Dubaiban

2024.02.23. 19:04
Anna Kalinszkaja a selejtezőből indulva menetelt a döntőbe (Fotó: Getty Images)
A világelső Iga Swiatek nagy meglepetésre két szettben kikapott a selejtezőből főtáblára jutó Anna Kalinszkajától a 3.2 millió dollár (1.15 milliárd forint) összdíjazású dubai kemény pályás női tenisztorna pénteki elődöntőjében.

A lengyel játékos 6:4, 6:4-re maradt alul a 25 éves orosszal szemben, aki korábban két másik top 10-es ellenfelet is búcsúztatott. A negyeddöntőben a US Open-címvédő amerikai Coco Gauff (3.), a 16 között pedig a lett Jelena Ostapenko (9.) volt az „áldozata”.

A világranglistán 40. Kalinszkaja az olasz Jasmine Paolinivel (26.) találkozik majd a szombati döntőben. Paolini a januári Australian Openen a nyolcaddöntőig jutott, és ott éppen Kalinszkajától kapott ki.

A négyszeres Grand Slam-győztes Swiatek idén 16 mérkőzést játszott, és ez mindössze a második veresége volt.