Tenisz: Fucsovics Gasquet legyőzésével főtáblás Dubaiban

DOMONKOS BÁLINTDOMONKOS BÁLINT
2024.02.25. 13:07
Fucsovics Márton Richard Gasquet legyőzésével főtáblás Dubaiban (Fotó: Getty Images)
Főtáblára jutott a világranglista 80. helyén álló Fucsovics Márton a közel hárommillió dollár összdíjazású kemény pályás dubai tenisztornán, miután a selejtezőben kevesebb mint két óra alatt verte három szettben a francia Richard Gasquet-t.

Fucsovics pályafutása során először csapott össze a világranglistán korábban hetedik Gasquet-val, aki valamivel jobban kezdte a meccset, első bréklabdáját kihasználta és az első szettet 44 perc alatt nyerte meg 6:4-re.

A második játszmában viszont ellenállhatatlanul játszott a magyar teniszező, aki kétszer is elvette ellenfele adogatását és tükörsimán egyenlített 6:1-gyel.

Fucsovics a harmadik szettben sem fáradt el, s bár ez sokáig egyenlő erők küzdelme volt, a magyar kihasználta ellenfele megingását, majd első meccslabdáját értékesítve nyert egy óra 55 perc alatt 4:6, 6:1, 6:4-re.

A dubai viadal főtábláján Fucsovics Márton mellett ott van még Marozsán Fábián (60.) is, aki a nyolcadik kiemelt spanyol Alejandro Davidovich Fokinával csap össze.

ATP-500-AS TORNA, DUBAI (2.94 millió dollár, kemény pálya)