Tenisz: fellebbezett a CAS-nál a doppingvétség miatt eltiltott Halep

MTI/B. D. K.MTI/B. D. K.
Vágólapra másolva!
2023.10.24. 16:54
null
Halep fellebbezett (Fotó: Getty Images, archív)
Fellebbezést nyújtott be a nemzetközi Sportdöntőbírósághoz (CAS) Simona Halep kétszeres Grand Slam-győztes román teniszező, akit a múlt hónapban két különböző doppingvétség miatt 2026 októberéig eltiltottak.

 

A 32 éves Simona Halep az ártatlanságát hangoztatja, jelezte: sohasem használt tudatosan tiltott szert. A CAS nem adott határidőt a fellebbezés elbírálására, ugyanakkor a döntés ellen a játékos a későbbiekben a svájci szövetségi törvényszéken is jogorvoslatot kereshet.

A teniszező versenyzési engedélyét tavaly októberben ideiglenesen felfüggesztették, mert az amerikai nyílt bajnokságon levett A és B mintájában is kimutatták a tiltólistás roxadustat jelenlétét. Ez a szer fokozza az eritropoetin (EPO) endogén termelését, serkenti a hemoglobin és a vörösvértestek termelődését, ezért vérszegénység ellen használják.

Halep akkor azt mondta, bizonyítékai vannak rá, hogy egy engedélyezett, de szennyezett táplálékkiegészítőből került a szervezetébe roxadustat. A sportág tisztaságát felügyelő szervezet (ITIA) illetékesei egyrészt elfogadták a játékos érvelését, másrészt viszont megállapították, hogy az általa elismert mennyiség nem eredményezhette volna a pozitív mintákban talált magas koncentrációt.

A másik doppingvétséget a korábbi világranglista-vezető biológiai útlevelének szabálytalansága okozta.

Legfrissebb hírek

Stollár Fanny ötödik trófeáját nyerte meg párosban a ’s-hertogenboschi tenisztornán

Tenisz
13 órája

’s-hertogenboschi tenisztorna: Stollár Fanny döntős párosban

Tenisz
2025.06.13. 13:29

Baboséknak a negyeddöntő jelentette a londoni végállomást

Tenisz
2025.06.12. 16:53

Hét százalékkal nő a pénzdíj Wimbledonban

Tenisz
2025.06.12. 13:53

A WADA elnöke bírálta a „doppingolimpia” szervezőit

Egyéb egyéni
2025.06.12. 12:46

Stollárék párosa elődöntős a ’s-hertogenboschi tenisztornán

Tenisz
2025.06.11. 18:17

Fucsovics Márton negyeddöntős Stuttgartban

Tenisz
2025.06.11. 13:03

Fucsovics két szoros játszmában nyert, bejutott a nyolcaddöntőbe Stuttgartban

Tenisz
2025.06.10. 13:39
Ezek is érdekelhetik