Tenisz: Fucsovics döntő szettben került a nyolc közé Dohában

2022.02.16. 15:35
Fucsovics nagy csata után örülhetett a győzelemnek (Fotó: AFP)
Fucsovics Márton döntő játszmában 6:3, 6:7 (5–7) 6:3-ra legyőzte a dél-koreai Kvon Szun Vut a Dohában zajló kemény pályás ATP 250-es torna 2.  fordulójában, így bejutott a negyeddöntőbe, ahol a harmadik kiemelt grúz Nikoloz Baszilasvili lesz az ellenfele.

A világranglistán 36. helyet elfoglaló Fucsovics Márton eddig egyszer találkozott az 55. helyen rangsorolt koreaival, aki azt az egy meccsüket meg is nyerte ellene, így a magyar fiúnak volt miért visszavágnia.

Az első játszmában három alkalommal vette el a fogadó játékos az ellenfele adogatását, és számunkra örömteli módon ezt Fucsovics eggyel többször tette meg mint Kvon, így 45 perc alatt 6:3-ra nyerte meg az első játszmát.

A második már jóval szorosabban alakult, köszönhetően elsősorban annak, hogy az első öt játékból négyszer is a fogadóé lett a játék, egyenlően osztoztak a felek a brékeken. A folytatásban mindkét játékos csak a kihasználatlan bréklabdáinak a számát gyarapította – Fucsovics egy játszmalabdát is hárított a koreai 6:5-ös vezetésénél –, végül jöhetett a rövidítés, amiben a koreai bizonyult a higgadtabbnak, így csaknem két óra játék után kezdhettek bele a harmadik játszmába a felek.

Ebben a magyar éljátékos hamar bevitte a döntő csapást, amikor gyorsan elvette ellenfele adogatását, s meglépett 3:0-ra, s egy brékváltást követően már nem is csökkent az előnye, s végül második meccslabdáját kihasználva 48 perc alatt megnyerte a mérkőzést.

ATP 250-ES TORNA, DOHA (1 176 595 dollár, kemény pálya)