Tenisz: Stollár párosban elődöntős a budapesti tornán

2019.02.21. 13:01
Stollár Fanny a brit Heather Watson oldalán bejutott az elődöntőbe a BOK-csarnokban zajló kemény pályás női tenisztorna párosversenyében. A magyar, brit kettős a legjobb nyolc között a Paula Kania, Jana Szizikova lengyel, orosz duót verte meg 80 perces csatában 1:6, 6:3, 10–4-re.

Stollárék az első játszmában egyszer sem tudták hozni az adogatásukat (1:6), a másodikban viszont háromszor is elvették Kaniáék szerváját, így több mint egy óra játék után egyenlítettek (6:3). A szuper tie-breakben a magyar, brit kettős 4–0-val kezdett, majd 8–1-re is elhúzott, végül a második meccslabdáját kihasználva 10–4-re nyert.

„Elég nehezen indult a mérkőzés, talán a korai kezdési időpont miatt kicsit döcögősen ment az elején. Szerencsére aztán fokozatosan sikerült belelendülnünk, a legjobban pedig a végén, a szuper tie-breakben játszottunk. Nagyon örülök a győzelemnek, kellett már ez a siker az önbizalmamnak, és bízom benne, hogy a pénteki elődöntőt is sikerrel vesszük. Nagyon remélem, hogy sokan jönnek majd szurkolni nekünk, mert a nézők biztatása rengeteget számít és át tud lendíteni a mélypontokon” – mondta el a 20 éves magyar játékos a találkozót követően.

Stollárék az elődöntőben a másodikként kiemelt Irina-Camelia Begu, Galina Voszkobojeva román, kazah duóval találkoznak, miután két szettben 6:4, 7:5-re legyőzték a Danka Kovinics, Erin Routliffe montenegrói, új-zélandi párost. A pénteki mérkőzésük a center pálya negyedik találkozója lesz, pontos kezdési időpontja egyelőre nincs, valószínűleg este hat előtt nem fog elkezdődni a találkozó.

„Elég nehezen indult a mérkőzés, talán a korai kezdési időpont miatt kicsit döcögősen ment az elején. Szerencsére aztán fokozatosan sikerült belelendülnünk, a legjobban pedig a végén, a szuper tie-breakben játszottunk. Nagyon örülök a győzelemnek, kellett már ez a siker az önbizalmamnak, és bízom benne, hogy a pénteki elődöntőt is sikerrel vesszük. Nagyon remélem, hogy sokan jönnek majd szurkolni nekünk, mert a nézők biztatása rengeteget számít és át tud lendíteni a mélypontokon” – mondta el a 20 éves magyar játékos a találkozót követően.

Stollárék az elődöntőben a másodikként kiemelt Irina-Camelia Begu, Galina Voszkobojeva román, kazah duóval találkoznak, miután két szettben 6:4, 7:5-re legyőzték a Danka Kovinics, Erin Routliffe montenegrói, új-zélandi párost. A pénteki mérkőzésük a center pálya negyedik találkozója lesz, pontos kezdési időpontja egyelőre nincs, valószínűleg este hat előtt nem fog elkezdődni a találkozó.

WTA-TORNA, BUDAPEST (250 000 dollár, kemény pálya)
PÁROS, 2. FORDULÓ
Stollár, Watson (magyar, brit, 3.)–Kania, Szizikova (lengyel, orosz) 1:6, 6:3, 10–4
Begu, Galina Voszkobojeva (román, kazah, 2.)–Kovinics, Routliffe (montenegrói, új-zélandi) 6:4, 7:5.

Legfrissebb hírek

Eastbourne-i tenisztorna: Stollárék kikaptak az elődöntőben

Tenisz
Tegnap, 15:20

Nevet váltott a Nemzetközi Teniszszövetség

Tenisz
2026.06.25. 12:22

Eastbourne-i tenisztorna: Stollárék bejutottak az elődöntőbe

Tenisz
2026.06.24. 18:22

Wimbledon: Piros Zsombor búcsúzott a selejtezőben

Tenisz
2026.06.24. 15:29

Stollárék párosa negyeddöntős Eastbourne-ben

Tenisz
2026.06.23. 18:58

Marozsán, Udvardy, Bondár és Gálfi is rontott a tenisz-világranglistán

Tenisz
2026.06.22. 09:54

Pegula döntő játszmában legyőzte Szabalenkát a berlini elődöntőben

Tenisz
2026.06.20. 17:41

Gyász: elhunyt Szikszay András, a legendás Csonti

Tenisz
2026.06.19. 20:01
Ezek is érdekelhetik