Davis-kupa: Andy Murray párost is játszik az elődöntőben

MTI MTIMTI MTI
2016.09.15. 19:30
A kétszeres olimpiai bajnok Andy Murray egyesben és párosban is pályára lép a címvédő brit teniszválogatottban az argentinok elleni hétvégi Davis-kupa-elődöntőben.

A világranglista második helyén álló játékos a glasgow-i mérkőzés első játéknapján, pénteken Juan Martín del Potróval találkozik, vagyis ugyanaz a párosítás, mint a Rio de Janeiró-i olimpia döntőjében, amelyet a skót nyert 3:1-re. A másik egyest Kyle Edmund és Guido Pella játssza, szombaton pedig Andy Murray és fivére, Jamie párosa a Federico Delbonis, Leonardo Mayer duóval találkozik. A további két egyest (A. Murray–Pella és Del Potro–Edmund) vasárnapra írták ki.

A britek tavaly novemberben 79 év után nyerték meg a Davis-kupát, amelyben legutóbb 1936-ban tudták megvédeni a címüket. „Nagyon-nagyon kemény hétvége előtt állunk, de mindannyian nagyon szeretnénk nyerni. Fantasztikus teljesítmény volna, ha ismét döntőt játszhatnánk” – nyilatkozta a 29 éves Andy Murray, aki a jövő hét elejétől némi pihenőt iktat a programjába.

Az argentinok 15 év alatt a 11. elődöntőjükre készülnek. A másik ágon a franciák a horvát csapatot fogadják.

 

Legfrissebb hírek

Nevet váltott a Nemzetközi Teniszszövetség

Tenisz
2026.06.25. 12:22

Wimbledon: Piros Zsombor búcsúzott a selejtezőben

Tenisz
2026.06.24. 15:29

Stollárék párosa negyeddöntős Eastbourne-ben

Tenisz
2026.06.23. 18:58

Marozsán, Udvardy, Bondár és Gálfi is rontott a tenisz-világranglistán

Tenisz
2026.06.22. 09:54

Pegula döntő játszmában legyőzte Szabalenkát a berlini elődöntőben

Tenisz
2026.06.20. 17:41

Gyász: elhunyt Szikszay András, a legendás Csonti

Tenisz
2026.06.19. 20:01

Fritz lesz Marozsán következő ellenfele a hallei tenisztornán

Tenisz
2026.06.17. 15:58

Fucsovics Márton az első fordulóban búcsúzott a londoni tenisztornától

Tenisz
2026.06.16. 14:25
Ezek is érdekelhetik