Tenisz: jövőre a Margitszigeten ATP-, a Symában WTA-torna

2016.07.01. 13:07
Jövőre ATP- és WTA-tenisztornának is otthont ad Budapest. A magyar szövetség (MTSZ) pénteki sajtótájékoztatóján Szűcs Lajos elnök közölte, a bukaresti viadalt váltó férfi versenyre az addigra újjáépülő margitszigeti teniszközpontban kerül sor április végén, míg a riói torna helyére került női viadalt februárban rendezik meg, várhatóan a Syma Csarnokban.



„Idén tizenhét, alacsonyabb besorolású ITF-versenyt rendezünk, közülük kiemelkedik a jövő héten Soroksáron sorra kerülő 100 ezer dollár összdíjazású női torna, és a következő hétvégén ugyanott játszik a férfi válogatott is Davis-kupa-meccset a szlovákokkal – jelentette ki az MTSZ vezetője. – A hazai közönség azonban a nemzetközi elitre is kíváncsi, a jövőre várhatóan ezt az igényt is ki tudjuk elégíteni. Kijelenthetjük, hogy 2017 a magyar tenisz éve lesz.”

A Margitszigeten található néhai Dózsa-stadion jelenleg romos, ám Szűcs Lajos azt mondta, a kormányhatározat megszületett a felújításról, és tavaszig átadják a modernné varázsolt létesítményt.

„Idén tizenhét, alacsonyabb besorolású ITF-versenyt rendezünk, közülük kiemelkedik a jövő héten Soroksáron sorra kerülő 100 ezer dollár összdíjazású női torna, és a következő hétvégén ugyanott játszik a férfi válogatott is Davis-kupa-meccset a szlovákokkal – jelentette ki az MTSZ vezetője. – A hazai közönség azonban a nemzetközi elitre is kíváncsi, a jövőre várhatóan ezt az igényt is ki tudjuk elégíteni. Kijelenthetjük, hogy 2017 a magyar tenisz éve lesz.”

A Margitszigeten található néhai Dózsa-stadion jelenleg romos, ám Szűcs Lajos azt mondta, a kormányhatározat megszületett a felújításról, és tavaszig átadják a modernné varázsolt létesítményt.

Richter Attila főtitkár emlékeztetett rá, hogy Magyarországon sosem volt ATP-torna, 2013 óta pedig a női elit sem látogatott el a fővárosba. Akkor 13 év után költözött el a verseny a Római-partról Bukarestbe.

„A férfi verseny jogtulajdonosa, Ion Tiriac román üzletember és korábbi Dk-játékos úgy döntött, hogy áthozza a tornát Bukarestből. A magyar fővárost nagyon szereti, valamikor lakott is itt, 1965-ben pedig Budapesten nyert Universiadét” – közölte a főtitkár, hozzátéve, a párosban Roland Garros-bajnok Tiriac a napokban kilátogatott a margitszigeti pályára, és még úgy is tetszett neki a fejlesztés előtt álló létesítmény, hogy jelenleg térdig ér a gaz benne.

Az ATP-torna főpróbája idén egy 64 ezer euró összdíjazású challanger-verseny lesz október 24. és 30. között a Syma Csarnokban, ahol többek között Fucsovics Márton is pályára lép majd.

Kozmann György, az Emberi Erőforrások Minisztériumának sportért felelős helyettes államtitkára kiemelte, hogy a kiemelt sportágakba áramló állami támogatás révén egyre több magyar sportoló mutathatja meg tudását, és így lesz ez a jövő évi tenisztornákon is.

Legfrissebb hírek

Nevet váltott a Nemzetközi Teniszszövetség

Tenisz
2026.06.25. 12:22

Wimbledon: Piros Zsombor búcsúzott a selejtezőben

Tenisz
2026.06.24. 15:29

Stollárék párosa negyeddöntős Eastbourne-ben

Tenisz
2026.06.23. 18:58

Marozsán, Udvardy, Bondár és Gálfi is rontott a tenisz-világranglistán

Tenisz
2026.06.22. 09:54

Pegula döntő játszmában legyőzte Szabalenkát a berlini elődöntőben

Tenisz
2026.06.20. 17:41

Gyász: elhunyt Szikszay András, a legendás Csonti

Tenisz
2026.06.19. 20:01

Fritz lesz Marozsán következő ellenfele a hallei tenisztornán

Tenisz
2026.06.17. 15:58

Fucsovics Márton az első fordulóban búcsúzott a londoni tenisztornától

Tenisz
2026.06.16. 14:25
Ezek is érdekelhetik