Tenisz: Federer először győzte le a spanyol játékost

2015.05.01. 17:53
Az első helyen kiemelt svájci Roger Federer két óra huszonnyolc perces mérkőzésen, 7:6, 6:7, 6:3-ra legyőzte a spanyol Daniel Gimeno-Travert az isztambuli salakpályás férfi tenisztorna negyeddöntőjében, ezzel bejutott a legjobb négy közé, ahol az argentin Diego Schwartzman vár rá.

Az idei harmadik tornagyőzelmére hajtó Federer az első játszmában megnyerte a rövidítést, a másodikban azonban elveszítette, így döntő szettre kényszerült, de ott ellenfele fölé kerekedett. A svájci játékos pályafutása során először győzte le Gimeno-Travert – igaz, korábban még nem találkoztak.

A müncheni salakpályás férfi tornán a szakadó eső miatt törölték a pénteki versenyprogramot. A szervezők először csak két negyeddöntőt tettek át szombatra, végül 17 óra előtt közölték, hogy mivel nem várható javulás az időjárásban, valamennyi meccs egy nappal későbbre csúszik. A szombat délelőtti győztesek délután már az elődöntőben lépnek pályára.

A prágai női verseny fináléját két cseh játékos, az első kiemelt Karolína Plísková, valamint Lucie Hradecká játssza majd.

Mint arról beszámoltunk, a marokkói Marrákesben zajló versenyen Babos Tímea egyesben (is) bejutott a döntőbe.

ATP 250-ES TORNA, ISZTAMBUL (494 310 euró, salak)