Tenisz: Nadal csak márciusban lehet csúcsformában

MTI MTIMTI MTI
Vágólapra másolva!
2012.12.23. 17:39
Saját bevallása szerint csak március környékén lehet újra csúcsformában Rafael Nadal, a spanyolok korábbi világelső teniszezője, aki hat hónapos kihagyást követően a csütörtökön kezdődő abu-dzabi tornán tér vissza.

„Látnom kell, mennyire gyógyultam meg, és hogyan reagálok arra az intenzitásra, ami elengedhetetlen ahhoz, hogy ilyen magas szinten játsszak" – nyilatkozta a 11-szeres Grand Slam-győztes játékos, aki legutóbb a wimbledoni tornán lépett pályára, ám ott hatalmas meglepetésre már a második fordulóban kikapott a cseh Lukas Rosoltól.

A mallorcai klasszis hozzátette: az edzéseken még érzi, hogy a térde nincs tökéletes állapotban, éppen ezért szépen lassan szeretne ismét formába lendülni.

„Nem az a célom, hogy most vagy éppen az Australian Openen legyek csúcsformában, számomra február végén, március elején kezdődik majd el igazán a szezon" – mondta Nadal.

A 26 éves teniszező mellett Abu-Dzabiban a hatfős, meghívásos versenyen ott lesz a világelső szerb Novak Djokovics és a brit Andy Murray is.

Legfrissebb hírek

Temesvári Andrea a Billie Jean King-kupa-bizottság tagja lett

Tenisz
2025.12.11. 11:39

Udvardy Panna négy helyet javított a teniszezők világranglistáján

Tenisz
2025.12.08. 08:56

Babos Tímea korábbi Grand Slam-döntőssel indul a januári tornákon

Tenisz
2025.11.27. 10:18

Udvardy Panna kiosztott egy biciklit Buenos Airesben

Tenisz
2025.11.26. 10:51

„Eléggé belehúztunk” – Bardóczky Kornél a Davis-kupa sorsolásáról

Tenisz
2025.11.23. 14:49

Davis-kupa: az amerikaiakat fogadják a mieink a februári selejtezőben

Tenisz
2025.11.23. 12:31

A házigazda olaszok bejutottak az elődöntőbe a Davis-kupában

Tenisz
2025.11.19. 19:49

Udvardy Panna bejutott a nyolcaddöntőbe a chilei tenisztornán

Tenisz
2025.11.18. 20:52
Ezek is érdekelhetik