Roppant erőfeszítések árán jutott tovább a 64 közé Marat Szafin

2007.08.29. 20:42
Kemény mérkőzésen, komoly erőfeszítések árán jutott be a második fordulóba az amerikai nyílt teniszbajnokság férfi egyesében a torna korábbi győztese, Marat Szafin. A 2000-es bajnok orosz klasszis 7:5, 7:6 (7-5), 7:6 (9-7) arányban győzte le a selejtezőből a főtáblára felkerült, kanadai Frank Dancevicet.
Marat Szafin minden labdáért küzdött ? ebből a szempontból még mindig a régi
Reuters
Reuters

A 27 éves moszkvai játékos – akit ebben az évben már csak a 25. helyre rangsoroltak a szervezők a kiemelési listán – a második szettben vesztésre állt, de 5:2-ről felkapaszkodva kiharcolta a rövidítést, amelyben már ő volt az összeszedettebb, a jobb.

A harmadik játszma sem alakult egyszerűen Szafin szemszögéből, hiszen ott is tie-brékre került sor. Sőt Dancevic szettlabdához is jutott, de aztán az orosz iszonyatos erőfeszítések árán megint a maga javára fordította az eseményeket, és 9-7-re megnyerte a rövidítést.

A meccs így nem volt tartott túl sokáig – 2 óra 25 percig tartott –, de hajszálon múlott, hogy valóban hosszúra nyúljon.

A világranglista 69. helyén álló kanadai fiú – aki a montreali mesterversenyen a negyedöntőig jutott – a harmadik és a negyedik felvonásban is a játszmáért adogathatott, de nem tudott élni a lehetőségeivel.

Szafin egyébként 19 ászt ütött, történetesen a tizenkilencedikkel nyerte meg a mérkőzést is. A második fordulóban vagy honfitársával, Jevgenyij Korlojovval, vagy pedig a svájci Stanislas Wawrinkával kerül majd szembe.

Szafin New Yorkban is rendkívül népszerű. A nagyításhoz kattintson a fotóra!
Reuters
Szafinnál sokkal könnyebben lépett tovább a 64 közé Mihail Juzsnij: a 11. helyen kiemelt orosz 6:0, 6:1, 6:2-re verte a francia Nicolas Devildert.

A hölgyeknél az első körben Nagy Kyrát legyőző új wimbledoni bajnoknő, Venus Williams a 2. fordulóban is simán győzött: ezúttal román ellenfelén lépett át.

Az ötödikként rangsorolt, szerb Ana Ivanovics 65 perc alatt 6:3, 6:1-re nyert a francia Aravane Rezai ellen.

Kiesett a szebb napokat is megélt hazai versenyző, Meghann Shaughnessy, őt az osztrák Síbille Bammer (19.) búcsúztatta.

A japán Szugijama Ai is már a második körben búcsúzni kényszerült, miután 6:4, 4:6, 6:2-re kikapott az orosz Jekatyerina Makarovától.