Téli olimpia: 16 arany lett a norvég rekord az éremtáblázaton

KARÁDI ZOLTÁNKARÁDI ZOLTÁN
2022.02.20. 07:27
A pekingi téli olimpia utolsó versenynapján öt versenyszámban osztottak érmeket. Az éremtáblázatot megnyerő norvégok a záró napon újabb aranyat szereztek, így 16 első hellyel zártak. A britek a végén megelőzték a mieinket, így Magyarország a 20. helyen végzett.

Az olimpia záró napján az alpesi sízők csapatversenyében osztrák, női curlingben brit, négyes bobban német, a női 30 km-es sífutásban norvég, jégkorongban finn győzelem született.

Mindez azt jelenti, hogy Norvégia 16 aranyéremmel zárt az éremtáblázaton és ez új rekord az egy olimpián egy nemzet által megszerzett aranyérmek számának tekintetében.

A második Németország lett 12 olimpiai bajnoki címmel, a harmadik Kína 9 arannyal – de ez még változhat a műkorcsolyázók csapatversenyének bizonytalan végeredménye miatt, hiszen ha elveszik az oroszoktól az aranyat, akkor azt az Egyesült Államok kapja meg, s az USA-nak is 9 első helye lesz, de több ezüstéremmel az amerikaiak végeznének a tabella harmadik helyén.

Az utolsó napon Nagy-Britannia megszerezte első aranyérmét női curlingben, s mivel szombaton a férfiaknál is ezüstérmesek lettek, így megelőzték a magyar csapatot, amely egy aranyéremmel és két bronzéremmel így is a 20. helyen végzett, többek között olyan téli sport nagyhatalmakat megelőzve, mint Csehország, Szlovákia vagy Lengyelország.

Az érmek számát tekintve is Norvégia a legjobb 37-tel, az oroszok 32, a németek 26 éremig jutottak. Magyarország ebben az összevetésben Új-Zélanddal holtversenyben a 18.