MTI, CS. M. 2021.10.27 14:01 Frissítve: 2021.10.27 14:47

Peking 2022: a Gracenote három bronzérmet jósol a magyaroknak

A statisztikák alapján Magyarország három bronzot szerez. Az éremtáblázat élén ismét Norvégia végez majd a jövő évi pekingi téli olimpián – derül ki a Nielsen adatelemző leányvállalata, a Gracenote legfrissebb elemzéséből.

A legutóbbi téli olimpián történelmet írt Magyarország
Legutóbb, 2018-ban, a dél-koreai Phongcsangban a férfi rövid pályás gyorskorcsolya váltó révén történelmi győzelmet arattak a magyarok. Az volt az egyetlen dobogós helyezése a küldöttségnek, ezúttal viszont már három érmet jósol a Gracenote.

100 nap múlva kezdődik a téli olimpia – Knoch Viktor szerint egyéni érmet is nyerünk Pekingben!
A norvégok az előző játékokon 39 éremmel, 14 arannyal, 14 ezüsttel, valamint 11 bronzzal zártak, de az előrejelzés szerint a kínai fővárosban még ezt a teljesítményt is felül fogják múlni 44 éremmel, köztük 22 arannyal.

Az előzetes statisztikák alapján az Orosz Olimpiai Bizottság sportolói végeznek a második helyen Pekingben, nekik 14 elsőséget jósol a rendszer, míg a harmadikok a gyorskorcsolyázásban nagyhatalomnak számító hollandok lesznek 12-vel, a negyedikek pedig a németek 11 várható aranyéremmel.

Őket az amerikaiak követik hét sikerrel, a Phongcsangban 11 aranyat szerző kanadaiakat viszont – akik 2018-ban a harmadikok voltak – a svédek és a svájciak mögé a 8.  helyre teszi az elemzés.

A Gracenote mindössze négy elsőséget jósol a házigazda kínai sportolóknak, ugyanakkor a cég az ő esetükben minimális mintából tudott dolgozni, mivel a koronavírus-járvány miatt a legtöbb versenyről hiányoztak.

A pekingi olimpia 100 nap múlva, február 4-én kezdődik.
2021.12.08 16:05:19

Téli sportok B. D. K.

A britek korábbi világbajnok rövid pályás gyorskorcsolyázója nem volt szégyenlős.

2021.11.28 21:43:33

Téli sportok S. TÓTH JÁNOS

ALAPVONAL. Nehéz lenne megtippelni, Vörös Virág búcsúja után mikor kerülhet vissza a magyar síugrás a szakág világtérképére. Manapság, amikor idehaza alig látni havat telente, sokan talán elképzelni sem tudják, hogy valaha mifelénk is beszélhettünk aranykorról.

2021.11.25 10:11:04

Téli sportok nemzetisport.hu

2021.11.26 10:08:38

Téli sportok RÁCZ PÉTER

Összeállításunkban megtekintheti a téli sportok 2020–2021-as világkupaszezonjának összes eredményét.