Szocsi 2014: négyszázados orosz vezetés négyes bobban

2014.02.22. 19:59
Az első és a második futamot rendezték meg a férfi négyes bobok versenyében szombaton az oroszországi Szocsiban zajló téli olimpián. Két futamot követően a házigazdák egyes egysége vezet, de mindössze négy századmásodperccel a lettek és 16-tal a németek előtt.

Az első futamot a kettesben már Szocsiban aranyérmet szerző Alekszander Zubkov kormányozta orosz egyes csapat nyerte meg, amely 54.82-es idővel pályacsúcsot ért el. Azonban így is mindössze hat századmásodperccel volt gyorsabb a németek egyes egysége, illetve héttel a rajtrekordot elérő amerikai egyes csapat előtt.

A második futamban a kanadai harmadik egység borulása borzolta az idegeket, de szerencsére mind a négyen megúszták kisebb karcolásokkal, igaz, jelentős hátrányba kerültek a riválisokkal szemben. A Ferrari és a McLaren különcsatáját viszont utóbbiak nyerték meg – előbbi az olasz, a McLaren pedig a britek bobját fejlesztette –, mert ugyan az egyetlen olasz bob és a brit második csapat századra azonos idővel áll fél távnál, a britek egyes egysége majdnem egy másodperccel előzi meg őket, ráadásul az övéké lett a futam második legjobb ideje is.

Ami az élmezőnyt illeti, több mint fél másodperceket romlottak az idők az első futamhoz képest. Kivéve az első futamot követően az ötödik helyen álló letteket, akik a másodikban a legjobb időt repesztették (55.13 – ők csak három századot lassultak), s így három helyet is előreléptek, mi több, az éllovas oroszoktól is mindössze négy századmásodperccel maradtak el. A német csapat lemaradása 16 század, viszont ugyanúgy századnyi a különbség közte és az amerikai egység között.