Gyorskori összetett ob: Dieterle és Nagy vezet két szám után

MTI MTIMTI MTI
2019.02.02. 12:58
A sprint ob-n győztes Dieterle Fábián és Nagy Alexandra vezet a gyorskorcsolyázók összetett országos bajnokságának első, szombati versenyei után.

A nőknél a TDKE korcsolyázója 500 és 1500 méteren is több másodperccel bizonyult jobbnak riválisainál. Mögötte két klubtársa, Rigó Nikolett és Malinovszky Lilla, valamint Bíró Hanna harcol az ezüstéremért.

A férfiaknál azzal együtt is sokkal szorosabb a verseny, hogy az 500 és a 3000 méteren is Dieterle Fábián volt a leggyorsabb. Bejczi Botond ugyanis mindkét távon megközelítette őt, így kevesebb, mint egy pont választja el őket egymástól. A harmadik helyen álló Kun Balázs csaknem hárompontos hátránya már jelentős.

Vasárnap további két-két futammal zárul a Városligeti Műjégpályán zajló ob.

Legfrissebb hírek

Pekingben rendezik a korcsolyasportok első közös világbajnokságát

Téli sportok
2026.06.11. 10:59

Liu Shaolin: Legyen az bárhol, a jégpálya az otthonom

Téli sportok
2026.05.18. 09:25

Francia Alpok 2030: Hollandiában lehet a gyorskorcsolya

Téli sportok
2026.05.14. 14:17

Moon Wonjun megsérült

Téli sportok
2026.03.13. 22:50

Norvég győzteseket avattak a gyorskorcsolyázók összetett vb-jén

Téli sportok
2026.03.08. 18:45

Gyorskorcsolya: Stolz vezet az első nap után az összetett-vb-n

Téli sportok
2026.03.07. 18:13

Gyorskorcsolya sprint-vb: két holland aranyérem, Bejczi Botond a 24.

Téli sportok
2026.03.06. 22:45

„Édesanyámtól hozom a derűmet” – hatvanéves lett Hunyady Emese

Téli sportok
2026.03.04. 07:18
Ezek is érdekelhetik