Elismerés: Orbán Viktor kitüntette az olimpia magyar hőseit

2018.03.09. 10:21
Orbán Viktor miniszterelnök kitüntette a pjongcsangi téli olimpián érmet és pontot szerző magyar sportolókat. A kormányfő szerint a rövid pályás gyorskorcsolyázók megmutatták: érdemes nagy terveket kovácsolni.

Orbán Viktor miniszterelnök csütörtökön az Országházban Áder János köztársasági elnök és Kövér László, az Országgyűlés elnöke társaságában kitüntetést adott át a pjongcsangi téli olimpián érmet és pontot szerző magyar sportolóknak.

A kormányfő beszédében kiemelte, hogy a férfi rövid pályás gyorskorcsolyázók amellett, hogy eddig példátlan sikert arattak Magyarországnak, hazánk jó hírét is vitték a nagyvilágba.

„Önök mertek nagy tervet kovácsolni, azt álmodni, hogy akár a magyar is lehet korcsolyanemzet, és elérték a kitűzött célt” – mondta beszédében Orbán Viktor, aki megjegyezte: jó döntés volt a kiemelten támogatott sportágak közé sorolni a korcsolyasportot, és a kormányzat szeretné, hogy minden megyei jogú nagyvárosban legyen egy fedett jégpálya, Budapesten pedig egy tucat.

Orbán Viktor kitüntette az olimpia magyar hőseit (Fotó: MTI/Koszticsák Szilárd)
Orbán Viktor kitüntette az olimpia magyar hőseit (Fotó: MTI/Koszticsák Szilárd)

A miniszterelnök emlékeztetett, döntés született egy nemzeti korcsolyázó központ megépítéséről, ahol négy jégkorongpálya, gyorskorcsolyapálya, valamint korcsolyaakadémia lesz.

Az ünnepségen a Magyar Ezüst Érdemkereszt (polgári tagozat) kitüntetést vehette át Bácskai Sára Luca, Heidum Bernadett, Jászapáti Petra, Keszler Andrea és Kónya Zsófia negyedik helyet elért rövid pályás gyorskorcsolyázó.

A Magyar Érdemrend tisztikeresztjét (polgári tagozat) kapta meg Bánhidi Ákos válogatott keretedző, csapatmenedzser és Csang Csing, a rövid pályás gyorskorcsolyázók olimpiai keretének vezetőedzője.

Orbán Viktor kitüntette az olimpia magyar hőseit (Fotó: MTI/Koszticsák Szilárd)
Orbán Viktor kitüntette az olimpia magyar hőseit (Fotó: MTI/Koszticsák Szilárd)

Ugyancsak Magyar Érdemrend tisztikereszt (polgári tagozat) kitüntetést kapott Burján Csaba, Knoch Viktor, Liu Shaoang, valamint Liu Shaolin Sándor rövid pályás gyorskorcsolyázó a „sporttörténelmi jelentőségű olimpiai bajnoki címe és további kiváló eredményei elismeréseként”.

Kitüntették Oláh Bencét is, az aranyérmes váltó tartalékversenyzője Magyar Bronz Érdemkeresztet (polgári tagozat) vehetett át.

Legfrissebb hírek

Jégkorong: Olimpiai Érdemrendet vehetett át az IIHF leköszönő elnöke

Jégkorong
7 órája

Orbán Viktor is reagált Hornyák Zsolt távozására

Labdarúgó NB I
2026.06.02. 15:57

Orbán Viktor: Ezért már megérte nagyot álmodni

Bajnokok Ligája
2026.05.31. 00:29

Rangos francia kitüntetést kapott Gyulay Zsolt

Egyéb egyéni
2026.04.22. 11:04

Francia állami elismerés magyar sportdiplomatáknak – Kamuti Jenő és Szabó László aranyérmet vehetett át a francia nagykövettől

Egyéb egyéni
2026.04.03. 15:45

Orbán Viktor Brüsszelből üzent az MLSZ-közgyűlés résztvevőinek

Magyar válogatott
2026.03.20. 10:22

A köztársasági elnök Arany Érdeméremmel tüntette ki Bölöni Lászlót

Minden más foci
2026.03.19. 20:50

Videó: „Tényleg ez a világ legerősebb bajnoksága” – Orbán Viktor Tóth Alexszel beszélgetett

Légiósok
2026.02.22. 22:54
Ezek is érdekelhetik