Téli olimpia: meglepő norvég siker sífutásban; Szőcs a 77.

2018.02.15. 09:04
Ragnhild Haga nyerte meg a nők 10 km-es sífutását a pjongcsangi téli olimpián. A norvég, aki korábban csak egy vk-versenyt nyert, 20 másodpercet vert a svéd Charlotte Kallára. A norvég Marit Björgen történelmet írt a bronzérmével, amelyet holtversenyben szerzett meg.

A 27 éves Ragnhild Haga eddigi legnagyobb sikere egy világkupaverseny megnyerése volt még tavaly novemberben, illetve a junior-világbajnoki cím 2011-ben 5 km-en.

A finn Krista Pärmäkoskival holtversenyen harmadik Marit Björgennek ez volt a 12. olimpiai érme (6 arany, 4 ezüst, 2 bronz), a norvég ezzel utolérte a másik sífutólegendát, a honfitárs Björn Daehlie-t (8 arany, 4 ezüst).

Szőcs Emőke nagyon kifutotta magát, ez pontosan látszott a célba érkezése után. A magyar versenyző a 77. lett a 90 induló közül.