Spanyolország: elképesztő végjáték, megvan a 3. feljutó

nemzetisport.hu nemzetisport.hunemzetisport.hu nemzetisport.hu
Vágólapra másolva!
2014.06.22. 20:28
null
A Córdoba 42 év után játszhat az élvonalban (Fotó: marca.com)
A spanyol élvonalba jutásért folytatott rájátszás döntőjének visszavágóján az alapszakasz hetedik, tehát az utolsó playoffot érő helyen végző Córdoba a gól nélküli első meccs után a visszavágón 1–1-es döntetlent harcolt ki a Las Palmas otthonában, így idegenben szerzett góljának köszönhetően feljutott az első osztályba.

A korábbi spanyol válogatott középpályást, Juan Carlos Valerónt is soraiban tudó Las Palmas a második félidő elején Apono révén megszerezte a vezetést, és sokáig úgy tűnt, hogy ez a gól feljutást ér a Primera Divisiónban legutóbb a 2001–2002-es szezonban szereplő együttesnek.

A szurkolók is alig várták már a lefújást, a hosszabbításban nem bírták türtőztetni magukat, néhányan berohantak a pályára, melynek hatására a játékvezető félbeszakította a mérkőzést, amíg a drukkereket sikerült levezényeli a játéktérről.

A folytatás után pedig jött a feketeleves. A Córdoba – amely negyedik idénybeli meccsén először talált be a Las Palmasnak – a századik percben a Chelsea kölcsönjátékosa, Ulises Dávila góljával kiegyenlített, így a zöld-fehérek 44 év után, az 1971–1972-es idényt követően szerepelhetnek ismét az első osztályban.

A Barcelona BL-győztes védője, Albert Ferrer által irányított Córdoba mellett az Eibar és a Deportivo jutott fel az élvonalba.

Az utolsó percek

SPANYOLORSZÁG, OSZTÁLYOZÓ AZ ÉLVONALBA JUTÁSÉRT
DÖNTŐ, VISSZAVÁGÓ
Las Palmas–Córdoba 1–1
A Córdoba 1–1-es összesítéssel, idegenben szerzett góllal feljutott

Legfrissebb hírek

Három tizenegyest és hat gólt hozó meccsen ikszelt a Girona; hazai pályán kapott ki a Bilbao a La Ligában

Spanyol labdarúgás
3 órája

Lamine Yamal a Real Madridról: Csalnak és panaszkodnak

Spanyol labdarúgás
15 órája

Mikel Oyarzabal duplázott, a Real Sociedad két vállra fektette a Sevillát

Spanyol labdarúgás
2025.10.24. 23:06

Hansi Flick nem ülhet a kispadon a vasárnapi el Clásicón

Spanyol labdarúgás
2025.10.24. 19:19

Kérdéses Raphinha szereplése a vasárnapi el Clásicón – sajtóhír

Spanyol labdarúgás
2025.10.24. 16:28

Kellett a váltás – Rashford élvezi az életet Barcelonában, s alig várja az El Clásicót

Spanyol labdarúgás
2025.10.24. 12:05

Dupla Tízes: Mbappé vagy Yamal? Alonso vagy Flick? Régi fényében csillogva jön az el Clásico

Spanyol labdarúgás
2025.10.23. 16:51

Továbbra is hatalmas tartozások terhelik az FC Barcelonát

Spanyol labdarúgás
2025.10.22. 11:55
Ezek is érdekelhetik