La Liga: nyolcgólos meccsen nyert a Girona, iksz az Osasuna–Sevillán

2023.09.23. 18:20
Nagyszerű játékkal, simán nyert a Girona (Fotó: Getty Images)
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 6. fordulójában a Mallorca ugyan vezetést szerzett, a Girona fordított és 5–3-as győzelmet aratott. Így a Girona a tabella élére ugrott, igaz, az FC Barcelona és a Real Madrid csak később játszik.

A bajnokságban öt mérkőzés után veretlen Girona a csupán egy győzelmet arató Mallorcát fogadta. A vezetést Vedat Muriqi tizenegyesből szerzett góljával a vendégek szerezték meg már a 4. percben.

Nem sokáig örülhettek a mallorcaiak, ugyanis még az első félidőben bő tíz percen belül hármat rúgott a Girona. Előbb David López volt eredményes Daley Blind passzából, majd Artem Dovbik talált be tizenegyesből, végül egy remek bal oldali támadás után Sávio passzát Iván Martín váltotta gólra. A félidő vége előtt megrúgta negyedik gólját a katalán csapat: Yangel Herrera távoli lövése után védhetetlenül zúdult a labda a bal alsó sarokba.

A második félidőben sem lassítottak a hazaiak és Sávio a korábbi gólpassza után, ezúttal gólszerzőként vette ki a részét a Girona ötödik góljából. A hajrára a vendégekhez beállt Abdón Prats, aki a kétszer is betalált beállítva az 5–3-as végeredményt.

A Girona sorozatbeli ötödik győzelmét aratta, és ezzel a tabella élére ugrott, igaz a Real Madrid és az FC Barcelona is egy mérkőzéssel kevesebbet játszott.

A játéknap második meccsén az Osasuna gól nélküli döntetlent játszott a Sevillával – a pamplonai együttes valamivel jobban játszott ellenfelénél, de be kellett érnie egy ponttal.

SPANYOL LA LIGA
6. FORDULÓ
SZOMBAT

Girona–Mallorca 5–3 (David López 26., Dovbik 33. – 11-esből, Iván Martín 37., Y. Herrera 45., Sávio 57., ill. Muriqi 4.– 11-esből, Abdón Prats 89., 90+5.)
Osasuna–Sevilla 0–0
Barcelona–Celta Vigo 3–2 (Lewandowski 81., 85., Joao Cancelo 89.)