A spanyol La Liga 8. fordulójában a Real Madrid 2–1-re kikapott az Espanyol otthonában.

Barcelona, RCDE Stadium. V: Cuadra Fernández
Espanyol:
Diego López – Óscar Gil (Vida, 81.), Sergi Gómez, Cabrera, Adriá Pedrosa – Keidi Bare, Darder (David López, 82.) – Aleix Vidal (Vu Lej, 65.), Melendo (Morlanes, 58.), Embarba (Melamed, 65.) – De Tomás. Vezetőedző: Vicente Moreno
Real Madrid:
Courtois – Lucas Vázquez, Militao, Nacho, Alaba – F. Valverde, Kroos (Casemiro, 62.), Modric (Jovics, 62.), Camavinga (Rodrygo, a szünetben) – Benzema, Vinícius Júnior (E. Hazard, 72.). Vezetőedző: Carlo Ancelotti
Gólszerző:
De Tomás (17.), Aleix Vidal (60.), ill. Benzema (71.)

Nyolcan is hiányoztak sérülés miatt a Real Madridból, de így is a fővárosiak voltak a nagy esélyesei az Espanyol elleni mérkőzésnek. A Realnak hagyományosan nagyon jól megy mostanában a La Ligában az Espanyol ellen, és most is jobban kezdett, de Karim Benzema két helyzetet is elrontott.

Nem remekelt a közel 150 nap után újra összeálló Toni Kroos, Luka Modric kettős, és a védelem is meg-megingott, egyik ziccerét gólra váltotta a Real Madrid-nevelés csatár, Raúl de Tomás.

A legveszélyesebb a hazai kapura Éder Militao volt, de tizenegy és hat méterről is célt tévesztett. Nagyon ingatag lábakon állt a Real védelme, kész csoda, hogy csak egyszer talált be a szünet után az RCD, Aleix Vidal lőtt okos gólt.

Ami után felébredt a Madrid, Karim Benzema szépített hasonlóan szép megoldással, majd szerzett egy gólt lesről, miként Eden Hazard is.

A hajrában több helyzete már nem volt a Realnak: fontos három pontot hagyott Barcelonában a bajnokaspiráns. 2–1

(Benedetto 49.)
Osasuna–Rayo Vallecano 1–0 (Manu Sánchez 90+1.)
Mallorca–Levante 1–0
(I. Baba 74.)
Cádiz–Valencia 0–0

Atlético Madrid–Barcelona 2–0 (Lemar 23., L. Suárez 44.)
Athletic Bilbao–Deportivo Alavés 1–0 (Raúl García 44.)

20. Getafe772–12–100

A Real tavaly és idén is Vicente Moreno csapata ellen bukta el az első bajnokiját: akkor az RDC Mallorca, most az RCD Espanyol ellen.

Darder lett a meccs legjobbja. Az Espanyol 2009 után verte meg újra a listevezetőt, akkor a Camp Nouban nyert, egy nullára.

90+6. PERC VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

90+5. perc Még egy korner a végére, Courtois előremegy, Alaba fejese rossz.

Akik legalább 14 kanadai pontig jutottak az első 8 fordulóban a La Ligában
Cristiano Ronaldo, 2014 (15 gól és 1 gólpassz)
Messi 2014 (7 gól és 8 gólpassz)
Benzema 2021 (8 gól és 6 gólpassz)

90+4. perc Benzema passza hosszú a balon Valverdének.

90+2. perc Piros lap a hazai kapusedzőnek, Dani Pastornak reklamálásért, Vázqueznek reklamált sárga lapot. Volt is benne valami.

Ancelotti 18. alkalommal lehetett volna veretlen a La Ligában, a csúcsa lehetett volna.

90. perc Öt perc a ráadás!

López és Cabrera összefejelt a sorfalban.

88. perc López elgáncsolja Rodrygót, szabadrúgás a 16-os elől. Alaba ballal 23-ról a sorfalba lő, Benzema ad aztán pocsék passzt balra Militaónak.

87. perc Pedrosa bal oldali, ballábas, lapos beadását Nacho zseniális becsúszással menti az ötösön De Tomás elől.

84. perc Benzema remek passzát Hazard a kapuba vágja, de les.

81. perc Didac Vila be, Gil le, szélső helyett védő, Dardert meg a szűrő David López váltja.

A Real nem kapott ki előző 18 idegenbeli bajnokiján! Még egy, és klubrekord.

80. perc Benzema tízről a bal alsó mellé fejel Hazard beadása után.

79. perc Darder ad be balról, Melamed nem lő 11-ről, elnyomja Valverde. Óscar Gil kap sárga lapot reklamálásért. Jovics szabadrúgása tényleg nem volt szabályos.

Mint Tamudo, a meccs előtt ráéreztünk. Gól a két madridi gigásznak egy idényben belül

A legtöbb gól a Realban:
450 Cristiano Ronaldo
323 Raúl
308 Di Stéfano
289 Santillana és Benzema

76. perc Hazard ad be balról, Jovics csak áll, Pedrosa fejjel ment előle az ötösön.

74. perc Kissé jobbról, 23-ról Alaba ballal a rövid felső fölé tekeri a szabadrúgást.

73. perc Hűha, Militao és Melamed összefut, kettős ápolás. Váll és mellkas. Folytatják.

72. perc Eden Hazard be, a súlytalan Júnior helyén.

López: 17 meccs a Real ellen, 38 kapott góllal. Csak egy alkalommal úszta meg.

71. PERC DE NAGY GÓL, KARIM BENZEMA senkinek sem passzol, jobbal három csel után középről, 17 méterről nagy erővel a bal alsó sarokba lő. Jovics passza után, balról megindulva: 2–1!

70. perc Darder lőne a jobb felsőbe a 16-os jobb sarka elől, de hatalmasat véd Courtois!

69. perc Melamed elmegy a balon Militao mellett, de szereli őt az ötös sarka előtt a visszafutó Vázquez.

67. perc Benzema megvillan, jobbal hétről a kapu közepébe lő, de lesről adta a passzt neki Jovics.

66. perc Gil megkötőzi Alabát, közbelép azonban Nacho.

65. perc
A lesérült Vidal és Embarba le, Lej Vu és Nico Melamed be.

64. perc NINCS BENT, Embarba passzol Darder elé, mert Vázquez lyukat rúg, de a karmester jobbal 13-ról, középről a jobb alsó mellé lő.

63. perc Casemiro a bal alsó mellé lő jobbal 21-ről, Lopez előtt Bare is beleért még.

61. perc Modric és Kroos lemegy, Luka Jovics és Casemiro áll be.

60. PERC KETTŐVEL VEZET AZ RCD, ALEIX VIDAL is betalál! Felbőrözi Nachót a 16-os előtt, Bare passza után, majd lefutja Modricot, és jobbal a bal alsóba lő 11 méterről, kissé jobbról, okosan és pontosan. 2–0!

59. perc
Modric balról jobb külsővel ad be, ment az ötös előtt Cabrera.

58. perc Manu Morlanes be, Melendo le.

54. perc
Darder keményen meglőtt passzát szépen veszi le a 16-oson belül De Tomás, aztán elcsúszik.

50. perc MELLÉ, Militao hat méterről milliméterekkel fejel a bal alsó mellé Kroos bal oldali, jobblábas szöglete után!

Camavinga lábát jegelik.

46. PERC FOLYTATJUK!

46. perc Camavinga le, Rodrygo be. Hazard és Casemiro is melegít.

Fotók: Weltfussball

45+2. PERC VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

45+1. perc Embarba a balon, Militao nem figyel, a szélső beadását Nacho mellől De Tomás jobbal 14-ről a léc fölé vágja.

45. perc Gil lő jobbal a léc fölé kissé balról, 22 méterről.

83 Di Stéfano

42. perc Alaba ballábas beadását Militao tízről a bal alsó mellé fejeli. Militao nem Sergio Ramos.

41. perc Sárga lap a hazai másodedzőnek. Dani Pendínnek. Egykoron középpályás volt, főleg a Liga 2-ben.

2019 májusa óta most először győzhet egymás után kétszer is odahaza az RCDE. Nem egy oroszlánbarlang az új stadion...

40. perc Embarba lapos beadását De Tomás ballal a bal alsó mellé töri 11-ről.

Militao: 29 passz a meccsen, mind pontos.

38. perc
Darder jobbról remekül ad laposan középre, De Tomás kissé hosszan veszi át a labdát Vázquez mellett, de közbelép Militao.

36. perc Kroos passza jó Alabának, de les, Embarba elkaszálja Nachót, de nincs újabb sárga lap...

A stadionban remek a hangulat, a drukkerek mindent beleadnak.

33. perc 70 százalékban a Realé a labda olykor, de Kroos és Valverde beadása is pocsék.

29. perc Eduardo Camavinga kap sárga lapot Bare felrúgásáért. Jogos ez is.

RFT a Real nevelése, de ott összesen 14 percnyi játéklehetőséget kapott. 2019-ben 20 millióért elvitte a Benfica, ide 22.5 millióért került.

A Real előző 23 ligameccséből 20-at megnyert az Espanyol ellen. 61 góllal, 17-szer gólt sem kapva.

24. perc Vidal jobb oldali beadása után De Tomás nekifut Vázqueznek, elesik, nincs 11-es.

21. perc Benzema távolija egykori csapattársáé.

Most is megemlékeztek róla

19. perc
Militao emel jobbal a felezőről a kapu tetejére. MAJDNEM CSODAGÓL!

RDT: 8 meccs az idényben, 3 góllal és 1 gólpasszal.

17. PERC DE VEZET AZ ESPANYOL, Embarba átmegy a jobb oldalra, jobblábas beadását RAÚL DE TOMÁS ballal, egy méterről a bal sarokba rúgja, Militaót és a hiába csúszó Vázquezt megelőzve. 1–0!

Az Espanyol142-szer kikapott a Real ellen 172 bajnokijukon, ez a negatív rekordjuk. A Real előző 11 itteni meccséből 9-szer nyert.

15. perc
Valverde nem figyel, de rosszul veszi le a labdát az ötös bal sarkán Pedrosa. Melendo csodás keresztpassza után.

14. perc Nincs bent, Vinícius sarkazásával megindul Benzema, három csel után jobbal kapura lő, de Darder blokkol, a jobb alsó felé csorgó labdát meg eléri a vetődő López.

A 21 éves játékos 50 mérkőzésen 11 gólt szerzett és 12 gólpasszt adott eddig az Ajaxban. Antony-t előszeretettel hívják hazájában az „új Neymarnak” is. Jó formája felkeltette az európai topcsapatok érdeklődését. A nyáron a Real Madriddal és a Bayern Münchennel is szóba hozták a fiatal brazilt, aki elismerte, szívesen játszana a jövőben a La Ligában. A sport.es spanyol hírportál szerint az FC Barcelona most csatlakozott a Realhoz a brazilért folyó versenyben, és már januárban ajánlatot tehet az Ajaxnak.

Antony 2020 februárjában csatlakozott az Ajaxhoz a Sao Paulótól. A fiatal brazilt nem titkoltan a Chelsea-hez átigazoló Hakim Ziyes pótlására szerződtették, s ő élt a lehetőséggel, kitöltötte a marokkói válogatott játékos által hagyott űrt, és ma már kihagyhatatlan az amszterdamiak kezdőjéből.

Sajtóhírek szerint a Real Madrid és az FC Barcelona is versenybe szállhat a téli, vagy a jövő nyári átigazolási időszak során az Ajax brazil szélsőjéért, Antonyért.

11. perc Adrián Embarba kap sárga lapot, odalépett Camavinga lábára. Aztán ő húzta a rövidebbet, elrepült.

8. perc Embarba lő kissé balról, 18-ról kapura, félmagasan, véd nagy vetődéssel Courtois, Militao is hozzáért előtte. A korner rossz, kontra, Vinícius jobb oldali beadását elfejeli középen Benzema elől Gómez,

4. perc Vinícius kap passszt Pedrosától, Benzema elé passzol, aki ballal 12-ről a jobb alsót veszi célba, fogja a labdát legördülve López. Ancelotti kedvenc kapusa anno Madridban!

3. perc Modric tanári passzát jól adja be balról ballal Camavinga, ment fejjel azonban Benzema elől az ötös bal sarkán Cabrera.

1. perc Pedrosa átmegy a másik oldalra, ott meg Nacho megy neki véletlenül, és szereli is közben. Nem volt szándékos a szabálytalanság.

1. perc Kroos odalép középen Pedrosának. Rutin.

1. PERC ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A hazaiak kék-fehér mezben és fekete nadrágban, a vendégek tiszta fehérben.

A régi szépben...

Kroos és Modric 147 nap után játszik ismét egymás mellett!

Egy kis örökmérleg: 181 mérkőzés, 39 espanyolos és 108 realos sikerrel, 203, ill. 389 rúgott góllal.

Eltiltott nincs.

A hazaiaktól Yangel Herrera sérült, a vendégektől Ferland Mendy, Isco, Asensio, M. Díaz, Dani Ceballos, Daniel Carvajal, Marcelo és Gareth Bale maródi.

Tavaly egy BL-meccsen a kamera felvette, amint Karim Benzema azt kéri Ferland Mendytől, hogy ne passzoljon a brazil támadónak... „Ne passzolj neki! Anyám életére mondom, ellenünk játszik!” – idézte akkor a Telefoot a francia csatárt. A klub persze próbálta „megmagyarázni” az esetet, de így is kínos volt. A konfl iktus azonban már a múlté. A két támadó nagyszerűen megérti egymást a pályán, amiből a csapat is profi tál. „Nem számít, mit mondtam róla tavaly, csak az a fontos, miként teljesít idén, a többit el kell felejteni – idézte a Marca szeptember közepén Benzemát. – A góljai mellett a gyorsaságával is sokat segít a csapatnak. Látszik rajta, hogy topfutballista. Még fiatal, de már sok tapasztalatot szerzett. Hiszek benne, és mindig támogattam. A célom az volt, hogy éljen a tehetségével, és minél sikeresebben futballozzon.”

A legfontosabb persze az, hogy a pályán jól menjen neki a játék. Az As-nak szeptember közepén adott interjújában elmondta, ő sohasem kételkedett magában, és tudta, eljön majd az ideje, amikor bizonyíthatja, hogy helye van a Real Madridban.

„Időnként az édesapámat is felbosszantottam, mert annyira elvarázsolt a játék, hogy enni is elfelejtettem hazamenni. Imádtam focizni. Hat- és tízéves korom között futsaloztam is, ezt később abbahagytam, de ennek köszönhetően sokat fejődött a játékom, a nagypályán is hasznosítom az ott tanultakat. Sokszor hallom, hogy a brazil játékosok milyen magas minőséget képviselnek. Ez szerintem azért van, mert már gyerekként a nagyok ellen játszunk az utcán, és megtanulunk kis területen futballozni. Igaz, így sem volt könnyű, amikor fiatalon Madridba kerültem. Minden új volt, és a spanyol futballkultúra teljesen más, mint
a brazil. Idő kellett, amíg hozzászoktam. Ráadásul hirtelen egy csapatba kerültem azokkal a sztárokkal,
akiket addig csodáltam, csak a televízióban láttam és videojátékozás közben irányíthattam. Most viszont már azt az együttest is mozgathatom, amelynek én is tagja vagyok... Sokat játszunk a többiekkel, a csapatban Marco Asensio és Daniel Carvajal a legjobb ebben a műfajban.”

Ám az is lehet, hogy csak megfelelő inspirációra, és némi bizalomra van szüksége. Egyelőre úgy tűnik, jót tett neki az edzőváltás, és nemcsak élvezi, de meg is hálálja Carlo Ancelotti bizalmát. Az eddigi hét bajnoki mérkőzésen öt gólt és három gólpasszt jegyez, miközben az előző két idényben három-három góllal zárt a La Ligában. Sokszor öncélúnak, felelőtlennek tűnt a játéka, a kapu előtt pedig rendre rossz döntéseket hozott. Emiatt nemcsak a szurkolók kritizálták, a csapattársaival is nehezen találta meg a közös hangot.

Real Madridban meghatározó futballistának számít, a brazil válogatottban továbbra is peremember. Vinícius Júnior megítélése egyébként is meglehetősen szélsőséges: nehéz megmondani, valóban annyira tehetséges-e, amilyennek a „világ egyik fele” tartja. A 21 éves szélső játéka a madridi szurkolókat is megosztja: vannak, akik szerint klasszis válik belőle, míg sokaknak az is érthetetlen, mit keres még mindig a világ egyik legnépszerűbb klubjánál.

A kritika sohasem zavarta Vinícius Júniort, de azt ő is tudja, hogy Brazíliában és Madridban is rengeteget várnak tőle. És továbbra is kérdés, beváltja-e a hozzá fűzött reményeket.

Az El Nacional értesülése szerint Florentino Pérez (74), a Real Madrid elnöke azon fáradozik, hogy megegyezzen a Manchester Uniteddel a csatár Edinson Cavani (34) kölcsönvételéről az idény végéig. Azért csak addig, mert jövő nyáron a királyiak mindenképpen szerződtetik a PSG-t erősítő Kylian Mbappét (22) vagy a dortmundi Erling Haalandot (21).

A legnagyobb sztárok távozása után és a topklubok nemzetközi gyengélkedése mellett a spanyol labdarúgás jelenleg közel sincs olyan meggyőző állapotban, mint volt akár fél évtizeddel ezelőtt. A pandémia tovább tetézte az amúgy sem rózsás gazdasági helyzetet, a válság pedig Lionel Messi távozásával és az FC Barcelona pénzügyi problémáival érte el mélypontját. A negatív spirálból való kiutat számos szereplő keresi, a szándék mindenhol a fejlődés és a bevételnövelés, a módszerekben ugyanakkor rendre eltérő – és sokszor egymást kioltó – vélemények és tettek ütköznek. A madridi World Football Summit konferencián testközelből tapasztalhattuk meg a spanyol foci jelenlegi helyzetét, ismerhettük meg az érintettek személyes véleményét a témában.

ÜDVÖZÖLJÜK KEDVES OLVASÓINKAT AZ ESPANYOL–REAL MADRID LABDARÚGÓ-MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉBEN!