La Liga: a Valencia sem tudta legyőzni a Cádizt

V. Á., CS. B.V. Á., CS. B.
2021.10.02. 20:35
Kihagyott tizenegyes is kellett a Mallorca-sikerhez (Fotó: AFP)
Az Osasuna és az újonc Mallorca is egygólos sikert aratott, a Valencia pedig gól nélküli döntetlent ért el a Cádiz otthonában a spanyol labdarúgó-bajnokság (La Liga) 8. fordulójában.

Sokáig úgy tűnt, hogy sorozatban hatodik mérkőzésén is veretlen marad a Rayo. A 91. percben azonban Manu Sánchez betalált, így győzött az Osasuna. 1–0

A pamplonai csapatnak ez volt az első sikere hazai pályán a 2021–2022-es idényben – ezt megelőzően két döntetlen mellett két vereség volt a mérlege.

Az újonc Mallorca szintén 1–0-ra múlta felül a Levantét, amely José Morales révén egyenlíthetett volna, de a spanyol csatár tizenegyest rontott a 85. percben.

A Barcelona után a Valencia sem bírt a Cádizzal, amely – habár rendkívül alárendelt szerepet játszott a meccsen (a Valencia 68 százalékban birtokolta a labdát, 16-szor lőtt kapura, míg a Cádiz mindössze 2-szer) – otthon tartott egy pontot.

A házigazdák így három, a vendégek négy forduló óta nem tudták begyűjteni a három pontot a La Ligában.