La Liga: győzött a Valencia, megelőzte a Real Madridot

2018.04.08. 22:48
A valenciai gólszerző, Rodrigo (balra) és az előkészítő Goncalo Guedes (Fotó: AFP)
A Valencia hazai pályán 1–0-ra legyőzte az Espanyolt a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 31. fordulójának vasárnap késő esti mérkőzésén, és ezzel a tabellán feljött a 3. helyre, megelőzve a Real Madridot.

Rodrigo fejesével a Valencia korán megszerezte a vezetést, és bár a további gólok elmaradtak, sőt a végére fölénybe került az Espanyol, a három pont a hazaiaké lett.

Egy kis stat: Goncalo Guedes a nyolcadik asszisztját adta a bajnoki szezonban, pillanatnyilag a Valencia portugál légiósa a legjobb előkészítő az öt legerősebb európai bajnokságban (Opta)

A Valencia remek formában van, február eleje, azaz kilenc forduló óta őrzi a veretlenségét. Ez volt sorozatban az ötödik győzelme, az elmúlt öt fordulóban csupán egy gólt kapott.

A Real Madrid–Atlético Madrid derbiről ide kattintva olvashatnak!

REAL SOCIEDAD–GIRONA 5–0

Mikel Oyarzabal két góllal segítette győzelemhez a három forduló óta nyeretlen San Sebastián-i csapatot. A Girona az elmúlt három fordulóban – tucatnyi gólt kapva – csupán egy pontot szerzett.

LEVANTE–LAS PALMAS 2–1

A korábbi újpesti Enisz Bardi a 67. percben állt be a hazaiakhoz, akik a 35. percben Coke góljával szereztek vezetést, míg a fordulást követően a vendégek David García révén feleltek

A 86. percben Coke megkapta a második sárgáját, így a Levante emberhátrányban fejezte be a találkozót, de a csattanó még hátravolt: a 92. percben Campana megszerezte a győztes gólt (2–1) – majd még Rubén Rochina is kapott egy pirosat a hazai kispadról.

A valenciai csapat Paco López irányításával négy meccs alatt tíz pontot gyűjtött, és hét mérkőzéssel a vége előtt nyolc pont az előnye a már kieső helyen álló Deportivo La Corunával szemben.