Kihasználta riválisai botlását, nyerni tudott a Barcelona

CSELŐTEI MÁRKCSELŐTEI MÁRK
2022.05.01. 20:54
Memphis Depay találatával szerzett vezetést a Barcelona (Fotó: Getty Images)
A Barcelona 2–1-re nyert otthon a Mallorca ellen a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 34. fordulójának vasárnapi játéknapján.

SPANYOL LA LIGA
34. FORDULÓ

Barcelona–Mallorca 2–1 (1–0)
Barcelona, Camp Nou,62 789 néző. Vezette: P. Fuertes
Barcelona: Ter Stegen – Dani Alves (Lenglet, 89.), Piqué (E. García, 28.), R. Araújo, Alba – F. de Jong, Busquets, Gavi – F. Torres (Fati, 75.), Aubameyang (O. Dembélé, 75.), Depay. Vezetőedző: Xavi Hernández
Mallorca: Rico – Maffeo, Russo, Valjent, Raillo, Oliván – An. Sánchez (Sevilla, 70.), Battaglia (Li Kang In, 70.), D. Rodríguez (Grenier, 60.) – Ángel (Hoppe, 89.), Fer Nino (Kubo, 60.). Vezetőedző: Javier Aguirre
Gólszerző: Depay (25.), Busquets (54.), ill. Raillo (79.)

Szombaton bebiztosította bajnoki címét a Real Madrid, így a Barcelona úgy lépett pályára a Mallorca ellen, hogy tudta: legfeljebb a második helyre érhet oda ebben az idényben. Utóbbi szempontjából jó hír volt a katalánoknak, hogy ebben a fordulóban riválisai közül a Sevilla és az Atlético Madrid is botlott – előbbi ikszelt, utóbbi kikapott.

Ezt a meccset nagy iramban kezdte el a Barca, de a Mallorca sem állt be védekezni, s 10 percet követően már mindkét csapatnak volt egy-egy kihagyott ziccere. A 25. percben aztán Jordi Alba indította be egy zseniális passzal a védelem mögé Memphis Depayt, aki szembetalálta magát a kapuval, majd a jobb alsóba lőtt (1–0). A spanyol szélső védőnek ez már a kilencedik gólpassza volt ebben a bajnoki idényben.

A szünetig már csak kisebb helyzetek adódtak a felek előtt, a második játékrészre azonban még inkább felpörgött a Barca, s folyamatos helyzetekkel szorította kapujához a Mallorcát. Az 54. percben egy hasonló szituációnál Ferran Torres lőtt, de az ő próbálkozását még blokkolták, majd a csapatkapitány Sergio Busquets lőtte ki a hosszút nagyjából 15 méterről (2–0).

A folytatásban a harmadikat is megszerezte Ferran Torres révén a Barca, ám les miatt érvénytelenítették a találatot, a 79. percben pedig a csereként beálló Salva Sevilla szabadrúgása után Antonio Raillo talált közelről, térddel a kapuba (2–1), izgalmassá téve a meccs hajráját. A gól előtt négy perccel egyébként bejött csereként a Barcához Ansu Fati, aki sérülése miatt január óta először volt ott a katalánok meccskeretében.

Az utolsó percekben már egyik csapatnak sem volt ziccere, így a Barcelona behúzta a Mallorca elleni bajnokiját, visszaszerezve ezzel a második helyet, kihasználva a riválisai botlását. 2–1

Három perc a ráadás.

90+1. perc: Maffeo szabálytalan volt, Alba ezt nem tűrte – a játékvezető sem, mindketten kaptak egy-egy sárga lapot.

89. perc: Utolsó cserelehetőségét is kihasználta a két csapat – a Mallorcánál Hoppe váltotta Ángelt, a Barcánál Lenglet jött be Dani Alves helyére.

A bekapott gól óta helyzetei sincsenek a Barcának, a Mallorca pedig az egyenlítésért igyekszik.

79. perc: GÓÓÓL! Salva Sevilla szabadrúgása után Raillo térdeli (!) be a labdát Ter Stegen kapujába – szépít a Mallorca. 2–1

78. perc: Maffeo jött fel a Mallorca támadásával, majd Alba leütközése után lőtt is, de Ter Stegen védett.

75. perc: A Barcelonánál hosszú kihagyás után visszatér Ansu Fati, aki Ferran Torrest váltotta, és Dembélé is bejött, ő Aubameyang helyére.

73. perc: GÓÓÓL!? Kabaréba illő jelenetek után Ferran Torres talált a kapuba, de LES volt! Marad a 2–0 a Barcának.

70. perc: Li Kang In és Salva Sevilla állt be a Mallorcánál Battagliát és Antonio Sánchezt váltva.

65. perc: Depay mutatott be egy gyönyörűm (és hatékony) cselsorozatot, majd 20-ról lőtt, de fölé.

64. perc: Grenier szinte még be sem állt, máris kapott egy lapot.

63. perc: Raillo gyűjt be egy sárga lapot, miután rácsúszott Dani Alves lábára.

61. perc: De Jong és Depay összjátéka után Aubameyang lőhetett közelről, de jócskán mellé talált.

60. perc: Grenier és Kubo Takefusza érkezett Dani Rodrguez és Fer Nino helyére.

Egyre inkább esik szét a Mallorca, a gól óta is folyamatosan a katalánok támadnak – lezárhatják a meccset.

54. perc: GÓÓÓL! Folytatta nyomásgyakorlását a Barcelona, Ferran Torres lövését még blokkolták, de a csapatkapitány, Busquets 15 méterről leadott lövését már nem tudták – a hálóban kötött ki a labda. 2–0

51. perc: Újabb remek Barca-akció, ami kapufával ért véget, de már ez előtt les volt.

50. perc: Lendületes akciót vezetett a Barcelona, amely közben Depayt rántották le a tizenhatos vonalától nem messze, de néma maradt Fuertas játékvezető sípja.

A hivatalos nézőszám: 62 789 fő

ELKEZDŐDÖTT A MÁSODIK JÁTÉKRÉSZ!

Jordi Albának a mai már a kilencedik gólpassza volt ebben az idényben, ez a legtöbb a védők között. Ennél utoljára a Real Madrid klasszisa, Marcelo tudott többet kiosztani egy La Liga-idényben, még 2017-ben.

FÉLIDŐ!

45+1. perc: Remek indítást kapott Aubameyang, de nem tudott kapura fordulni vele, majd Ferran Torresnek játszotta be, de a spanyol nem ért oda. Nem sokkal később a Mallorca támadója, Antonio Sánchez is lőhetett egyet, de Ter Stegen védeni tudott.

Egy perc a ráadás.

45. perc: Frenkie de Jong jócskán a tizenhatoson kívülről vállalt el egy lövést – volt benne erő, de fölé ment.

43. perc: Depay a kapuval szemben, 24 méterről végezhetett el szabadrúgást, de a sorfalba lőtt.

41. perc: Kicsit szétszakadt a pálya, a Mallorca lendületes, de végül megakasztott akciója után a Barcelona is elindult egy kontrával, Depay zseniális passzt adott a már kapu felé néző Aubameyangnak, őt azonban Russo szerelte az utolsó pillanatban.

A Barca eddig több mint 70 százalékban birtokolja a labdát, egyértelműen aktívabb, jobb is, de a Mallorcának is megvannak a lehetőségei.

35. perc: Gavi már nem először volt szabálytalan, ezúttal kiosztott egy könyököst, jár érte a sárga lap – ez az első a meccsen.

34. perc: Lendületes akciót vitt végig a Barca, Gavi tette ki a labdát Depaynak, ő pedig a túloldalra ívelt volna, de pontatlan volt.

28. perc: Piqué eddig bírta, Eric Garcia jött be a helyére.

25. perc: GÓÓÓL! Vezet a Barcelona! Alba indítása után Memphis Depay ugrott ki helyzetben, majd higgadtan kilőtte a jobb alsó sarkot. 1–0

23. perc: Araújo fejesével vezetést szerzett a Barcelona, de lesen tartózkodott a héten szerződést hosszabbító uruguayi védő, így érvénytelenítették a találatát.

19. perc: MICSODA ZICCER MARADT KI! A Mallorca támadt, Oliván kapáslövéséből beadás lett, Fer Nino pedig jó ütemben érkezett a kapu elé, de pár méterről fölé lőtt.

Ansu Fati is ott van a kispadon. A Barcelona tehetsége utoljára januárban volt meccskeretben, azóta sérüléssel bajlódott.

14. perc: Antonio Sánchez került helyzetbe a tizenhatoson belül, lőtt, de egyrészt ter Stegen védett, másrészt már lesen volt.

10. perc: Piqué megsérült, az utóbbi percekben a séta is nehézkes számára, sántít.

Bátran kezdett a Mallorca, de azóta a Barca dominál. A vendégek kisebb szabálytalanságokkal igyekeznek megtörni a katalánok lendületét.

5. perc: MICSODA VÉDÉS! Gavi ívelte a labdát balról Aubameyang fejére, ő közelről próbálkozhatott, de Rico nagy hárítást mutatott be.

1. perc: Dani Alves kapott egy nagyot Olivántól rögtön a meccs elején, de nem sokkal később feltápászkodott.

A Barcelona hagyományos gránátvörös-kék szerelésben, a Mallorca fehérben futott ki a pályára.

ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

ELŐZMÉNYEK

Szombaton bebiztosította bajnoki címét a Real Madrid, így a Barcelona legfeljebb a második helyre érhet oda ebben az idényben. A katalánok elmúlt hetekben mutatott formája miatt utóbbi sem mondható biztosra, de riválisaik közül a Sevilla és az Atlético Madrid is botlott (előbbi ikszelt, utóbbi kikapott) ebben a fordulóban.

Napsütés a Camp Nou körül

A Barcelona Xavi kinevezése óta elképesztő fejlődésen ment keresztül, a Rayo Vallecano ellen múlt héten elvesztett meccs azonban azt jelentette, hogy a katalánok történelmük során először szenvedtek el sorozatban három vereséget hazai pályán.

Xavinak rengeteg hiányzója van ezúttal is, hiszen Martin Braithwaite, Sergino Dest, Óscar Mingueza, Nico González, Pedri és Sergi Roberto sem bevethető, Ansu Fati viszont ott ülhet a kispadon. A vendégek sem állnak jobban egyébként sérültek terén, náluk 6 hiányzó van.

A Mallorca jelenleg 16. a tabellán, de a 18., tehát kieső helyen álló Granada csak egy ponttal van tőle lemaradva, így a következő fordulókban hatalmas harc várható a bennmaradásért. Egy Barca elleni pontszerzés persze bravúr lenne a vendégektől, de szükségük is van pontokra.

A mallorcaiak legutóbb közel 12 éve, 2010 októberében szereztek pontot a Barcelona ellen: akkor 1–1 lett a vége.

KÖSZÖNTJÜK OLVASÓINKAT A BARCELONA–MALLORCA LABDARÚGÓ-MÉRKŐZÉS ÉLŐ, SZÖVEGES TUDÓSÍTÁSÁBAN!