Rakitic döntött, két vállra fektette a Bilbaót a Barcelona

T. D.T. D.
2020.06.23. 21:50
A Barcelona szempontjából nagyon jókor jött Ivan Rakitic idénybeli első bajnoki gólja (Fotó: AFP)
A Barcelona több mint két év után ismét legyőzte az Athletic Bilbaót, miután a La Liga 31. fordulójában 1–0-s győzelmet aratott a baszkok felett.

Habár még csak néhány napja, hogy a Barcelona pontokat hullajtott Sevillában, máris jött az újabb erőpróba, hiszen az az Athletic Bilbao látogatott a Camp Nouba, amelyet a legutóbbi négy találkozásukkor a katalánok képtelenek voltak legyőzni. Hiába az állítólagos balhé, Antoine Griezmann és Lionel Messi is a kezdőcsapatba került, ahogyan a Juventushoz a hírek szerint egyre közelebb kerülő Arthur is.

Nem mindennapi mérföldkövet ért el a kezdő sípszó pillanatában a vendégek játékosa, Inaki Williams: a bilbaói csatár sorozatban 150. bajnoki mérkőzésén lépett pályára. Ez azt jelenti, hogy 2016 áprilisa óta nem hagyott ki egyetlen La Liga-csörtét sem, sérülés és eltiltás sem szólt közbe.

A kései időpont ellenére egészen magas fordulatszámon kezdték a csapatok a találkozót: rögtön az első percekben Marc-André ter Stegennek, nem sokkal később pedig a másik kaput őrző Unai Simónnak is játékba kellett avatkoznia. Messi és Griezmann többször is kreatív összjátékkal rukkolt elő, Luis Suárez veszélyes lövésekkel jelentkezett, miközben a Bilbao foggal-körömmel védekezett, és elsősorban kontrákra rendezkedett be. Ezt nem is csinálta rosszul Gaizka Garitano alakulata, a vendégek részéről elsősorban Williams jelentette a gólveszélyt.

A félidő végéhez közeledve azonban kissé leült az iram, és csak nem akart jönni a gól. Quique Setién a második félidőre becserélte Ansu Fatit, Ivan Rakiticet és Riqui Puig-t is, és ez döntőnek bizonyult – előbbi már első labdaérintéséből gólt szerezhetett volna fejjel, míg Puig remekül szállt be, és kiválóan mozgatta a csapatot. S ami Rakiticet illeti: talán senki sem számított rá, de végül ő hozta el a várva várt gólt. A Barcelona beszorította a Bilbaót, a védők nem tudtak felszabadítani, Messi a kapunak háttal, 14 méteren megpróbálta befűzni a mögötte álló Yeray Álvarezt, ám éppen a mellette érkező horvátot hozta játékba, aki jobbal a kapu jobb oldalába rúgta a ziccert – 1–0.

Ez volt Rakitic első bajnoki gólja ebben az idényben.

A hátralévő játékidőben a Bilbao is próbálkozott, de a Barcelona közelebb állt a második gól megszerzéséhez – főleg Messi ígéretes lövései révén. Az állás végül nem változott, így a Barcelona begyűjtötte a bajnoki aranyért folyó harcban nélkülözhetetlen három pontot, és – a Real Madrid szerdai, Mallorca elleni meccséig biztosan – pontelőnnyel vezeti a bajnokságot.

A katalánok 2018 márciusa óta először győzték le a baszkokat, akik a kilencedik helyről várhatják a folytatást.