Carrasco vezérletével nyerte meg a madridi derbit az Atlético

CSELŐTEI MÁRKCSELŐTEI MÁRK
2022.05.08. 20:47
A friss bajnok Real Madrid 1–0-ra kikapott idegenben az Atlético Madrid elleni városi derbin a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 35. fordulójának vasárnapi játéknapján.
Carrasco góljával nyert az Atlético Madrid (Fotó: Getty Images)

SPANYOL LA LIGA
35. FORDULÓ

Atlético Madrid–Real Madrid 1–0(1–0)
Madrid,Wanda Metropolitano,63 784néző.Vezette:César Soto Grado
Atlético:
Oblak – Vrsaljko, Szavics, Giménez, Reinildo (Felipe, 73.) – M. Llorente, Koke, Kongdogbia, Carrasco (Lodi, 90+4.) – Á. Correa (Griezmann, a szünetben), Cunha (De Paul, 90.).Vezetőedző:Diego Simeone
Real Madrid:Lunyin – Vázquez, Vallejo, Militao (F. Mendy, 68.), Nacho – Kroos (Modric, 68.), Casemiro (Valverde, 61.), Camavinga – Asensio, Jovics (Vinícius Jr., 61.), Rodrygo.Vezetőedző:Carlo Ancelotti
Gólszerző:Carrasco (40. – 11-esből)

Más-más előjelekkel vágott neki a két csapat a városi rangadónak: az Atlético Madrid továbbra is a következő évadbeli Bajnokok Ligája-indulás eléréséért küzd, míg a Real Madrid már múlt héten bebiztosította bajnoki címét, szerdán pedig bejutott a Liverpool elleni BL-döntőbe.

Carlo Ancelotti vezetőedző ezért erősen tartalékos kezdőcsapatot állított ki az Atlético ellen, ezt pedig már a meccs elején megpróbálta kihasználni Diego Simeone csapata, amely jóval több helyzetet dolgozott ki. Yannick Carrasco és Matheus Cunha különösen aktív volt, mindketten jó párszor eljutottak lövőhelyzetig, de nem tudtak betalálni.

A félidő végéhez közeledve aztán Cunha rávezette a labdát a vendégek védelmére, Éder Militao és Jesus Vallejo összezárt előtte, a brazil támadó pedig elesett. A játékvezető először nem fújt semmit, de a videobíró közbenjárásával visszanézte az esetet, és büntetőt ítélt, Carrasco pedig magabiztosan értékesítette (1–0). A szünet előtt Luka Jovicsnak volt egy ziccere, de Jan Oblak hárítani tudott.

A második félidőben már jóval aktívabb volt a támadóharmadban a Real Madrid, de így is az Atlético került többször helyzetbe: Carrasco és Cunha is ziccert hibázott az első negyedórában, majd Griezmannon és újra Carrascón volt a sor ebben a tekintetben.

A hajrához közeledve egyre inkább az volt a kérdés, ráfázik-e az Atlético a rengeteg kihagyott helyzetre a kulcsembereit becserélő királyiak ellen. Nos, az utolsó percekben rengeteg helyzetet alakított ki a Real Madrid (Fede Valverde és Marco Asensio távolról, Nacho Fernández közelről veszélyeztetett), de gól már nem született, így nyert a hazai együttes.

VÉGE A MÉRKŐZÉSNEK!

90+5. perc: Vinícius Jr. vezethette rá az Atlético védelmére, de szerelték.

94. perc: Carrasco hagyta el a pályát, Lodi a helyén az utolsó percekre.

Öt perc a ráadás.

90.perc: Cunha helyett Rodrigo De Paul a pályán.

89. perc: Ezúttal Vinícius Jr. beadása után alakult ki veszély, Nacho fejelhetett, de fölé.

88. perc: OBLAK ISMÉT! Asensio 27 méterről vállalt el egy szabadrúgást, laposan lőtte, a szlovén kapus pedig nagyot védett.

84. perc: Valverde lőtt ismét távolról, Oblaknak pedig megint nagyot kellett nyújtózkodnia, de hárított.

77. perc: KAPUFA! MEGINT CARRASCO! A belga szélső alaposan megverte a Real Madrid védelmét a sebességével, majd a kapuhoz közel a rövid sarkot választotta, de csak a kapufát találta el, nincs újabb gól.

76. perc: MEKKORA HELYZET MARADT KI! Ismét Carrasco vitte be a labdát a tizenhatoson belülre, Griezmannak passzolt, aki lefordult emberéről, és lőtt, de mellé talált.

73. perc: Renildo helyett Felipe a pályán.

71. perc: Nacho is kapott egy sárga lapot.

70. perc: Valverde nem teketóriázott, jó 18 méterről elvállalt egy lövést, Oblak pedig nagyott védett.

68. perc: Újabb kettőscsere a Real Madridnál – Militao és Kroos jött le, Ferland Mendy és Modric jött be.

67. perc: Ancelotti nem hagyta abba a szövegelést a játékvezetőnek, ezért ő is kapott egy sárga lapot.

63. perc: Szavics kapott egy sárga lapot – ez már az ötödik meccsen.

62. perc: Ezúttal Cunha került ziccerbe, de Lunyin óriási védést mutatott be – bár a lövés nem volt a lehető legpontosabb.

61. perc: Casemiro és Jovics jött le, Valverde és Vinícius Jr. a pályán.

60. perc: MICSODA HELYZET! Carrasco érkezett jó ütemben a tizenhatoson belül egy középre tett labdára, de fölé lőtt – kiváló pozícióból.

59. perc: Casemiro tűnt fel a tizenhatoson belül, s ha már ott volt, lőtt is, de Oblak könnyedén védett.

58. perc: Carrasco és Griezmann összjátéka után utóbbi lőtt jó 25-ről, s nem is tévedt sokat, de fölé ment a próbálkozása.

50. perc: Most ott volt Jovics előtt a lövőhelyzet, lőtt is, de Szavics blokkolt.

49. perc: A második félidőben egyelőre jóval aktívabb a Real Madrid, de helyzetig még nem tudott eljutni.

Carlo Ancelotti nem változtatott a mérkőzés elkezdő csapatán.

ELKEZDŐDÖTT A MÁSODIK JÁTÉKRÉSZ!

Correa helyett Griezmann jött be a szünetben.

Kapura lövések: 8–3, labdabirtoklás: 50%–50%

VÉGE AZ ELSŐ FÉLIDŐNEK!

45+2. perc: Asensio sarkazása, majd Rodrygo véletlenszerű átadása után Jovics előtt adódott ziccer, de Oblak védett, így saroksúgás következhet.

Két perc a ráadás.

45. perc: Rodrygo cselsorozata után Kroos lőhetett a tizenhatoson kívülről, a hosszút nézte ki, s nem is tévedt sokat, de mellé.

40. perc: GÓÓÓL! Vezet az Atlético Madrid! Carrasco magabiztosan, higgadtan hajtotta végre a büntetőt, Lunyint elküldve a rossz irányba.

38. perc: A szabálytalanságért kapott is egy sárga lapot Vallejo.

38. perc: TIZENEGYES! Az előbbi szituációt a videóbíró segítségével nézte vissza a játékvezető, s úgy látta, hogy Vallejo szabálytalan volt Cunhával szemben.

37. perc: Marcos Llorente reklamálásért kapott egy sárgát.

36. perc: Cunha indulhatott el egyenesen a kapu felé, a tizenhatoson belülre érve aztán Vallejóval és Militaóval ütközött, de nem járt érte büntető. Ezt követően a Real Madrid rögtön elindult egy kontrával, Rodrygo lőtt, de Oblak védett.

31. perc: Kontrával indultak el a vendégek, Asensio pedig ziccerben ugratta volna ki Jovicsot, de pontatlanra sikerült a passza.

28. perc: Lucas Vázquez gyűjtötte be a meccs második sárga lapját.

Továbbra is az Atlético az aktívabb, nyomás alatt tartja a friss bajnok kapuját, mégis utóbbi birtokolja többet a labdát.

24. perc: Carrasco tekerése kerülte el az ötösnél ólálkodó Correa fejét, így nem lett belőle helyzet.

20. perc: A kezdőbe az utolsó pillanatokban, Mariano Díaz sérülése miatt bekerülő Luka Jovics kapta meg a meccs első sárga lapját.

17. perc: A hazaiak újabb szöglete után Kondogbia került helyzetbe, de nem tudott kapura lőni, majd rövid labdajáratás után újabb sarokrúgást harcolt ki az Atlético.

14. perc: Az első percek Atlético-nyomása után most kiegyenlítettebbé vált a játék.

Ahogyan arra az előzetes hírek, nyilatkozatok alapján számítani lehetett, az Atlético játékosai nem álltak díszsorfalat a kezdés előtt a friss bajnoknak.

8. perc: Ismét Carrasco! Nagyon nagy az Atlético fölénye eddig, ezúttal megint a belga szélső próbálkozott közelről, a rövid felé lőtt, de pontatlanul.

7. perc: Carrasco vezethette rá Militaóra a labdát egy az egyben, lőtt, de a spanyol védő szögletre blokkolt.

4.perc: EZ ZICCER VOLT! Kondogbia szerzett labdát Kroostól, majd Correának továbbított, aki közelről célozhatott, kinézte a hosszút, de mellé ment a próbálkozása.

1.perc: Kondogbia veszélyeztetett először, Lunyinnak nem kellett védenie.

A Sevilla botlott, így az Atlético Madridnak még fontosabb lett ez a rangadó, a Real Madrid viszont kifejezetten tartalékos kezdőcsapattal állt ki.

ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

ELŐZMÉNYEK

Madridi derbi az idény végén, két nagyon más motivációval érkező csapattal. A Real Madrid fantasztikus hetet tudhat maga mögött, hiszen megnyerte a bajnokságot, szerdán pedig csodszerű fordítást bemutatva legyőzte a Manchester Cityt, és bejutott a Bajnokok Ligája döntőjébe. Az Atlético ezzel szemben nincs túl jó formában, s egyelőre az sem biztos, hogy sikerül kiharcolnia a jövő évi BL-indulást.

Az említett okok miatt a „királyiak” számára gyakorlatilagtét nélküli lesz ez mérkőzés, de a városi derbi mégiscsak egy városi derbi, így lehet komoly izgalmakra számítani. A két csapat ebben az idényben eddig egyszer találkozott egymással, akkor a Real Madrid nyert 2–0-ra, Benzema és Asensio góljaival.

A meccsnek ráadásul érdekes előzménye is van, hiszen a spanyol szokások ellenére az Atlético játékosai minden bizonnyal nem állnak majd díszsorfalat a friss bajnok Real Madridnak, erről pedig a hazaiak játékosa, José María Gímenez is beszélt korábban: „Díszsorfal a Real Madridnak? Gratulálunk nekik, de ehhez túlságosan tiszteljük a saját szurkolóinkat” – idézte a GOAL az uruguayi védőt.

Múltidéző

A Real Madridnál David Alaba, Dani Ceballos, Gareth Bale, Eden Hazard, Isco és Marcelo nem léphet pályára, míg az Atléticónál Mario Hermoso, Joao Féliy és Thomas Lemar hiányzik majd sérülés miatt.

A mérkőzés játékvezetője César Soto Grado lesz.

KÖSZÖNTJÜK OLVASÓINKAT AZ ATLÉTICO MADRID–REAL MADRID LABDARÚGÓ-MÉRKŐZÉS ÉLŐ, SZÖVEGES TUDÓSÍTÁSÁBAN!