C. Ronaldo a 96. percben döntött Elchében

2013.09.25. 23:59
Cristiano Ronaldo (kékben) ezúttal is megmutatta (Fotó: Reuters)
Úgy tűnt, hogy a Real Madrid egy 91. percben kapott gól miatt csak egy pontot szerez az Elche vendégeként a Primera División 6. fordulójában, ám Cristiano Ronaldo a 96. percben tizenegyesből megszerezte a második gólját is, így a blancók végül 2–1-re megnyerték a mérkőzést.

Cristiano Ronaldo úgy érkezett a mérkőzésre, hogy az spanyol élvonalban szerzett 150 gólját 26 csapat ellen jegyezte, az Elche lehetett a 27. „áldozata" a Primera Divisiónban – és lett is.

A Real Madrid majdnem 70 százalékban birtokolta a labdát az első félidőben (ez csúcs a blancóknál ebben az idényben), ám ez nem mutatkozott meg az eredményen. Olyannyira nem, hogy ha Diego López nem mutat be néhány bravúrt, az Elche mehetett volna előnnyel a szünetre.

Ronaldo az első félidőben is veszélyeztetett néhányszor, ám akkor még nem járt szerencsével. Nem úgy az 51. percben, amikor szabadrúgását bevédte a hazaiak kapusa. 0–1

A Real ezután is meglehetősen visszafogott játékot mutatott be, de úgy tűnt, kihúzza 1–0-val. Aztán a hajrára rendesen felpörögtek az események.

A 91. percben egy kapustól indult támadás végén az Elche egyenlített Boakye fejesével (1–1), de mégsem úszta meg a vereséget. Ugyanis César Muniz nem sokkal később tizenegyest adott a vendégek javára a Pepével szemben elkövetett szabálytalanságért, bár úgy tűnt, inkább a portugál védő rántotta magára az Elche játékosát. Ronaldo mindenesetre megőrizte hidegvérét, és a 96. percben értékesítette a 11-est, ezzel megnyerte a meccset a Real Madridnak. 1–2

Elche CF 1 - 2 Real Madrid CF Liga BBVA 2013/14... by PrimeraDivision

PRIMERA DIVISIÓN
6. FORDULÓ, SZERDAI MÉRKŐZÉSEK

Elche–Real Madrid 1–2 (Boakye 91., ill. C. Ronaldo 51., 96. – a másodikat 11-esből)

KORÁBBAN JÁTSZOTTÁK
Granada–Valencia 0–1
(Jonas 94.)
Sevilla–Rayo Vallecano 4–1 (Rakitic 17., 53. – az elsőt 11-esből, Bacca 80., 88., ill. A. González 55.)

1. Barcelona 6 6 22–5 +17 18
2. Atlético Madrid 6 6 18–5 +13 18
3. Real Madrid 6 5 1 14–6 +8 16
4. Villarreal 5 3 2 10–5 +5 11
5. Espanyol 5 3 2 9–5 +4 11
6. Athletic Bilbao 5 3 2 10–9 +1 9
7. Valencia 6 3 3 9–10 –1 9
8. Málaga 6 2 2 2 8–4 +4 8