Sorozatban harmadik tétmérkőzésén maradt nyeretlen a Barcelona

2023.12.16. 20:50
Lewandowski (jobbra) ezúttal csak helyzetekig jutott, a Barca sorozatban a harmadik tétmeccsén maradt nyeretlen (Fotó: Getty Images)
A spanyol labdarúgó-bajnokság (La Liga) 17. fordulójában a Barcelona 1–1-es döntetlenre végzett a Valencia otthonában.

SPANYOL LA LIGA
17. FORDULÓ

VALENCIA–FC BARCELONA 1–1 (0–0)
Valencia, Mestalla Stadion, 46 492 néző. Vezette: Ortiz (spanyol)
VALENCIA: Mamardasvili – Correia, Mosquera, Diakhaby, Jesus Vázquez (Gasiorowski, 81.) – Fran Pérez (Amallah, 72.), Guillamón, Pepelu, Diego López (Foulquier, 81.) – Jaremcsuk (Canós, 62.), Hugo Duro (Marí, 81.).Vezetőedző: Rubén Baraja
BARCELONA: Pena – Cancelo, R. Araújo, Koundé, A. Balde – Gündogan (Yamal, 81.), F. de Jong, Pedri – Raphinha, Lewandowski, Joao Félix (F. Torres, 72.).Vezetőedző: Xavi
Gólszerző:Guillamón (70.), ill. Joao Félix (55.)

Rubén Baraja és Xavi korábban játékosként is megmérkőzött egymással a Valencia–Barcelona párharcok története során, most azonban vezetőedzőként néztek szembe egymással a spanyol labdarúgó-bajnokság szombat esti mérkőzésén.

Az előző két meccsét elvesztő Barca hamar hátrányba kerülhetett volna a Mestallában, de a 2. percben Jaremcsuk bal alsó sarokba tartó lövését Pena nagy bravúrral védeni tudta. A folytatásban főleg a Barcelona előtt adódtak nagyobb lehetőségek, ám Mamardasvili eszén nem tudtak túljárni a katalánok.

A második félidőt lendületesen kezdték Lewandowskiék, a Valencia kezdeti lendülete pedig múlni látszott. Az 55. percben vezetést is szereztek a vendégek: De Jong emelt Raphinhához, a brazil centerezését pedig Joao Félix passzolta két lépésről a kapuba. Mindössze negyedóráig tartott a katalánok öröme, ugyanis egy védelmi megingást követően Hugo Guillamón 16 méterről mesterien tekerte a labdát a bal felső sarokba. A folytatásban a Barcelona a kapujuk elé szögezte a hazaiakat, azonban hiába alakított ki nagyobbnál nagyobb helyzeteket, a hazaiak grúz kapusa ihletett formában védett. Sorozatban harmadszor sem tudott nyerni a Barcelona, míg a Valencia két bajnoki vereség után szerzett ismét pontot. 1–1

Összefoglaló

17. FORDULÓ
Celta Vigo–Granada 1–0
(Strand Larsen 20.)
Athletic Bilbao–Atlético Madrid 2–0(Guruzeta 51., N. Williams 64.)
Sevilla–Getafe 0–3(Borja Mayoral 5. – 11-esből, Jaime Mata 37., Greenwood 80. – 11-esből)

Valencia–Barcelona 1–1 (Guillamón 70., ill. Joao Félix 55.)

VASÁRNAP
14.00:Almería–Mallorca (Tv:Spíler2)
16.15:Real Sociedad–Real Betis (Tv:Spíler2)
18.30:Las Palmas–Cádiz (Tv:Spíler2)
21.00:Real Madrid–Villarreal (Tv:Spíler2)

HÉTFŐN
21.00:
Girona–Alavés (Tv:Spíler2)

PÉNTEKEN JÁTSZOTTÁK
Osasuna–Rayo Vallecano 1–0(Raul García 90+5.)

20. Almería1641217–39–224

90+7. perc: VÉGE! Sorozatban harmadik mérkőzésén maradt nyeretlen a Barcelona, amely ma is közelebb állt a győzelemhez.

90+5. perc: Yamal ívelt Raphinhához, a brazil ellőtte keresztbe a kapu előtt a labdát, de a társak közül senki sem érkezett középen...

90+2. perc: Sikertelen beadásokat követően Araújo elé került a labda a 16-os előterében, az uruguayi 17 méteres lövése a bal kapufa mellé szállt.

90. perc: Hat perc hosszabbítás következik.

83. perc: Raphinha lépett ki egy remek passzal, majd a kilépő Mamardasvilibe lőtt, a labda a kapus hóna alatt átvánszorgott, de a brazil ismétlését Gasiorowski blokkolta.

81. perc: Cserék mindkét oldalon, a Barcelonában Gündogan helyére Yamal állt be, a hazaiaknál Hugo Duro helyére Marí, Vázquez helyére Gasiorowski, Diego López helyére Foulquier állt be.

80. perc: Guillamón a 16-os bal oldali sarkának közeléből végzett el szabadrúgást, a labda a léc fölé szállt.

79. perc: Cancelo könyökölte le Hugo Durót, sárga lap.

77. perc: De Jong kapott sárga lapot reklamálásért.

77. perc: Hugo Duro 24 méteres lövése után szállt a kapu fölé a labda.

74. perc: De Jong emelte be a labdát a 16-oson belülre, Diakhaby nagyot hibázott, Ferran Torres közeli lövését bravúrral védte Mamardasvili.

72. perc: Cserélt a Barcelona, Joao Félix helyére Ferran Torres állt be. A Valencia is változtatott Amallah érkezett Fran Pérez helyére.

70. perc: GÓÓÓÓÓÓL! Egyenlített a Valencia! Fran Pérez magas beadását rossz helyre fejelték ki a Barcelona védői, a labda a 16-os előterében Guillamón elé került, a fiatal játékos pedig 16 méterről gyönyörűen tekert a bal felső sarokba. 1–1!

67. perc: Raphinha az alapvonalnál egy köténnyel becsapta Vázquezt, majd éles szögből kapura lőtt, Mamardasvili nagyot védett.

65. perc: Fran Pérez csúszott rá Gündogan lábára, sárga lap.

62. perc: Cserélt a Valencia, Sergi Canós érkezett Jaremcsuk helyére.

56. perc: Hugo Duro passza után Jaremcsuk 17 méteres lövését védte Pena.

55. perc: GÓÓÓÓÓL! De Jong emelte Raphinhához a labdát, a brazil az ötös oldalától egyből középre passzolt, az érkező Joao Félix pedig 2 méterről a jobb alsóba lőtt. 0–1!

52. perc: Jobb oldalon vezetett támadást a Barcelona, Cancelo passzolt a 16-oson belülre, az érkező Gündogan 12 méterről a kapu mellé lőtt.

46. perc: Folytatódott a mérkőzés.

45+3. perc: Vége az első félidőnek!Jobban kezdett a Valencia, de a folytatásban a vendégek előtt is adódtak lehetőségek.

45+1. perc: Egy magasan a 16-oson belülre ívelt labdát Joao Félix fejelt éles szögből kapura, Mamardasvili könnyedén védett.

45. perc: Három perc lesz a hosszabbítás.

37. perc: Pepelu beadása után Hugo Duro 7 méterről fejelt a kapu mellé.

35. perc: Cancelo ugratta ki Lewandowskit, aki Diakhaby mellett megtartotta a labdát, majd kapura lőtt, de erőtlen kísérletét könnyedén védte Mamardasvili.

34. perc: Félix passzolt az alapvonal közelébőlPedrihez, a spanyol 16 méterről kapásból tekerte a labdát kapura, de a lövés a léc fölé szállt.

28. perc: Gündogan emelte be a labdát a 16-oson belülre, Lewandowski félfordulatból, kapásból lőtt kapura, Mamardasvili nagyot védett.

24. perc: Jaremcsuk egy az egyben vezethette volna kapura a labdát, de hosszúra sikerült átvételének köszönhetően Pena tisztázni tudott.

A Valencia szurkolói utat mutattak a klub szingapúri tulajdonosának (Fotó: Getty Images)

A Valencia szurkolói közben molinókkal és rigmusokkal tiltakoznak a klub szingapúri tulajdonosa ellen.

18. perc: Lewandowski forgolódott a 16-os előterében, majd 22 méterről kapura lőtt, de Mamardasvili leért a bal alsó sarokhoz és védett.

16. perc: Balról érkező beadást Mosquera fejelt kapura, Pena könnyedén védett.

11. perc: Balde labdavesztése után Correia elé került a labda, a portugál 24 méterről magasan a kapu fölé lőtt.

10. perc: Pedri passza után Lewandowski elé került a labda a 16-oson belül, a lengyel 12 méteres lövése azonban a jobb kapufa mellett hagyta el a játékteret.

2. perc: Diego López jött előre a bal szélen egy bedobás után, bepasszolta a labdát Jaremcsuknak, aki lefordult védőjéről, majd 12 méterről, jobbal kapura lőtt, Pena nagy bravúrral védte a bal alsóba tartó lövést.

A Valencia fehér-feketében játszik.

1. perc: A sárgában játszó Barcelona indította a játékot.

A kezdőrúgást a korábban a Valencia színeiben 167 tétmérkőzést játszó David Silva végezte el.

A Barcelona vezetőedzője, Xavi játékosként 32 mérkőzést játszott a Valencia ellen. A mérleg 16 győzelem, 9 döntetlen és 7 vereség. Xavi a Valencia ellen négyszer is betalált a múltban, csak úgy, mint kollégája, Baraja, aki szintén négyszer volt eredményes a Barcelona ellen.

A Valencia vezetőedzője,Rubén Baraja 22 alkalommal lépett pályára játékosként a Barcelona ellen, ezeken mindössze 5 alkalommal örülhetett győzelemnek 4 döntetlen és 13 vereség mellett. Vezetőedzőként a mai lesz Baraja 36. tétmérkőzése a valencia kispadon, a spanyollal eddig 13 győzelem mellett 8 döntetlen és 14 vereség a mérleg.

Xavival a kispadon eddig hibátlanok a katalánok a Valencia ellen, hiszen mindhárom meccsüket megnyerték a klublegenda irányításával riválisuk ellen.

A Valencia az elmúlt 32 Barcelona elleni bajnoki mérkőzéséből mindössze hármat tudott megnyerni. Ebből a három sikerből ráadásul kettő Barcelonában született.

Köszöntjük Önöket! Hamarosan kezdődik a Valencia–Barcelona összecsapás a spanyol labdarúgó-bajnokság 17. fordulójából. Tartsanak velünk!