Edzősors: Guardiola visszatér, de nem a PSG-hez - Laporta

Vágólapra másolva!
2012.12.29. 12:24
Az FC Barcelona labdarúgócsapatának korábbi elnöke, Joan Laporta a mai napig jó kapcsolatot ápol Pep Guardiolával, akit annak idején ő nevezett ki vezetőedzőnek a klubnál. A ma politikusként tevékenykedő Laporta biztos benne, hogy Guardiolát 2013-ban ismét egy nagy klub élén láthatjuk.
„Úgy gondolom, hogy Pep a következő szezonban visszatér. Nagyszerű személyisége van, nagyon világos elvekkel és magas intelligenciával. Megtiszteltetéssel tölt el, hogy jó kapcsolatot ápolok vele, és véleményem szerint ő a világ legjobb edzője” – nyilatkozta Laporta.

„Bármelyik nagy klubnál lehetne ő az edző. Hogy mi fogja őt meggyőzni? Szeret alkotni. Sok befolyásoló tényező lehet a választásában, ezeket elemeznie kell – tette hozzá a korábbi Barcelona-elnök, aki azonban nehezen tudja elképzelni Guardiolát a Paris Saint-Germain irányítójaként. – A PSG? Nem világos, hogy tudnák ők meggyőzni Guardiolát. Nem tudom, hogy a PSG-nek megvan-e a megfelelő struktúrája ahhoz, hogy szerződtesse.”

Legfrissebb hírek

Ter Stegen megsérült, máris véget érhet a gironai kölcsön

Spanyol labdarúgás
4 órája

Hakimi pirosat kapott, de a PSG így is nyert Strasbourgban

Francia labdarúgás
19 órája

Rengeteg helyzetet elhibázott, de így is simán nyert a Barcelona Elchében

Spanyol labdarúgás
2026.01.31. 22:57

A Barcelona szerződést hosszabbított Fermín Lópezzel – hivatalos

Spanyol labdarúgás
2026.01.30. 17:21

BL-sorsolás: ismét összecsap egymással a Benfica és a Real Madrid!

Bajnokok Ligája
2026.01.30. 12:28

A City után az Atlético Madridot is elkapta a Bodö/Glimt, bilbaói sikerével nyolcaddöntős a Sporting!

Bajnokok Ligája
2026.01.28. 23:24

Nem tudott nyerni a címvédő PSG, így rájátszásra kényszerül a Bajnokok Ligájában

Bajnokok Ligája
2026.01.28. 23:17

Labdarúgás: három gól a fiataloktól az NB I 19. fordulójában

Utánpótlássport
2026.01.27. 09:04
Ezek is érdekelhetik