A Zaragoza október óta tartó rossz szériát tört meg győzelmével

2008.01.20. 19:37
Többhónapos vesszőfutás után újra nyerni tudott a Real Zaragoza együttese a spanyol élvonalbeli bajnokság (La Liga) 20. fordulójának vasárnap esti mérkőzésén, az aragónok Ricardo Oliveira és Diego Milito góljaival verték az újonc Murciát. Az Osasuna és a Valladolid is otthon tartotta a három pontot, az Almeriának nem kis szerencse is kellett ehhez. A Mallorca otthon, a Betis idegenben döntetlenezett.
Diego Milito duplája biztosította be a három pontot a Zaragozának

Ander Garitano győzelemmel mutatkozott be bajnoki mérkőzésen a Real Zaragozánál, amely együttes október óta nem nyert mérkőzést a Preimera Divisionban.

Ricardo Oliveira félóra magasságában válotta gólra Sergio Garcia forintos labdáját, a második játélkrészben aztán Diego Milto duplája pecsételte meg a Murcia sorsát, és tett pontot a Zaragoza hiheteletlen vesszőfutásénak végére.

Ivan Alonso meccsvégi gólja már nem vigasztalta a murciaiakat, akik ezzel már kieső helyen állnak.

Az Osasuna a 70. perc körüli óriási rohamokkal döntötte el az Athletic Bilbao elleni találkozót, amelyek során Dady és a mexikói szupertehetség Carlos Vela is betalált.

Valenciában a Levante fogadta a Real Madridot a kupából kiejtő Mallorcát, s remekül sikerült a kiscsapat rajtja: Alex Geijo hamar mattolta a vendéghálóőrt.

Güiza gondoskodott arról, hogy ne örüljenek túl sokáig a valenciai szurkolók, Ariel Ibagaza csodás passza után előbb egyenlített a félidő közepén, majd 13 perccel a vége előtt a győztesnek tűnő gólt is megszerezte.

Az Almeria megint óriási szerencsével aratott győzelmet a vergődő Deportivo ellenében hazai környezetben, Ruben Martin Pulido talált be Juanito és Corona remek összjátéka után.

Joseba Llorente, a Valladolid csatára félóra alatt eldöntötte a BL-t érő helyre pályázó Espanyol elleni meccset, Moya már csak kozmetikázni tudott az eredményen a folytatásban.

Nem bírt egymással a Betis és a Recreativo, egy óra magasságában történt pengeváltás (Edu illetve Javi Guerrero volt eredményes) után egyik csapat sem tudta kiharcolni a győzelmet.

SPANYOL ELSŐ OSZTÁLYÚ LABDARÚGÓ BAJNOKSÁG (LA LIGA)

20. FORDULÓ
Real Zaragoza – Real Murcia 3 - 1 (R. Oliveira 34., D. Milito 62., 82., ill. I. Alonso 90.)
Osasuna – Athletic Bilbao 2 - 0 (Dady 68., Vela 69.)
Almeria – Deportivo La Coruna 1 - 0 (Pulido 88.)
Levante – Mallorca 2 - 2 (Geijo 18., Alvaro 88., ill. Güiza 31., 78.)
Valladolid – Espanyol 2 - 1 (Llorente 2., 34., ill. Moya 59.)
Real Betis – Recreativo Huelva 1 - 1 (Edu 57., ill. Guerrero 59.)