Férfi röpi MK: a címvédő jutott be elsőként a fináléba

R. D. P.R. D. P.
2023.02.08. 22:03
(Fotó: Pénzügyőr SE Röplabda / Facebook)
Elsőként a címvédő Pénzügyőr jutott fináléba a férfi röplabda Magyar Kupában, miután az elődöntő szerdai visszavágóján 3:0-ra legyőzte a Kecskemétet.

A két együttes első mérkőzésén a PSE nagy csatában, 3:2-re tudott nyerni idegenben, de így is esélyesként várta az alsóházi riválisa elleni visszavágót.

Ennek első játszmájában a hazaiak a rossz kezdés után 7:6-nál már vezettek, és Kovács Zoltán ponterős játékával simán szerezték meg a vezetést. A második játszmára sem változott a játék képe, Jókay Zoltán tanítványai minden játékelemben jobban teljesítettek ellenfelüknél, így gyorsan megduplázták előnyüket.

A Kecskemét a harmadik etapban a szett derekáig tudta tartani a lépést a PSE-vel, ezt követően azonban a címvédő ritmust váltott és végül könnyed, 70 perces győzelemmel jutott be sorozatban ötödik kupafináléjába.

A sorozat éremcsatáit március 11-én rendezik a Riz Levente Sport- és Rendezvényközpontban.

A másik ágon a Kaposvár 3:0-ra nyerte az első meccset a Kazincbarcika ellen.

RÖPLABDA
FÉRFI MAGYAR KUPA
ELŐDÖNTŐ, VISSZAVÁGÓ

Pénzügyőr SE–Kecskeméti RC 3:0 (18, 11, 18)
Kőér, 120 néző. V: Jámbor T., Árpás K. Továbbjutott: a Pénzügyőr, a 6:2-vel
PÉNZÜGYŐR:
RÁSA 8, MAGYAR 6, Kiss D. 3, Nascimento 10, KOVÁCS Z. 16, Dávid Cs. 11. Csere: Feliciano (liberó), Tomanóczy 1, Majoros, Tordai. Edző: Jókay Zoltán
KECSKEMÉT: Farkas P. 3, Baserio 4, Keen 3, Fundora 5, Boldizsár 3, Argilagos 5. Csere: Gebhardt Á., Török (liberók), Kecskeméti 1, Balla, Kiss B., VARGA P. 10. Edző: Nagy József
Az eredmény alakulása. 1. játszma: 2:5, 8:6, 15:11, 19:12, 22:17. 2. játszma: 6:0, 12:5, 18:10, 23:11. 3. játszma: 5:8, 9:11, 13:13, 17:14, 23:17
Továbbjutott: a Pénzügyőr, a 6:2-vel