Férfi röpi Extraliga: a MAFC egyenlített a bronzcsatában

CS. B., MTICS. B., MTI
2022.05.03. 20:55
A Kistext legyőzte a Dunaújvárost (Fotó: Szabóné Zsedrovits Enikő/Dunaújvárosi Hírlap)
A Kecskemét és a Kistext SE is hazai pályán került előnybe a férfi röplabda Extraliga helyosztóinak keddi játéknapján, míg a MAFC-BME öt szettben legyőzte a vendég Kazincbarcikát, így összesítésben 2:2-re alakította az állást az egyik csapat harmadik győzelméig tartó párharcában.

A MAFC és a Kazincbarcika versengése – amelyben a utóbbi hazai, majd idegenbeli győzelmével már 2:0-ra vezetett – pénteken ér véget Kazincbarcikán.

KECSKEMÉT:
Baserio 10, Sidiropoulos 1, Gebhardt N. 5, Szabó A. 8, ARGILAGOS 15, FUNDORA 17. Csere: GEBHARDT Á. (liberó), Kiss B., Tomanóczy 1. Edző: Nagy József
DEBRECEN: Veres 3, Remete 5, Tóth A. 2, CESAR COELHO 22, Kiss I. 4, Fazekas 12. Csere: Bagics, F. Nagy (liberók), Tar 1, Nagy A. Edző: Fodor Antal
Az eredmény alakulása. 1. játszma: 5:1, 9:4, 13:8, 15:12, 16:14, 19:18. 2. játszma: 1:4, 7:7, 9:11, 16:13, 20:14, 23:18. 3. játszma: 6:3, 11:7, 13:12, 17:18, 21:19
Nagy József: ‒ Amikor hagytuk az ellenfelet játszani, látszott is az eredményen. Végig fáradtak voltak a fiúk, többet kellett volna pörgetni őket a szettek közben, de biztosra akartam menni a győzelem érdekében.
Fodor Antal: ‒ Egy kicsit szorosabb mérkőzésben reménykedtem, és abban, hogy megnehezítjük a Kecskemét dolgát, de ezúttal kevesebbet hibáztak, míg mi többet. Jellemzően az első játékrészben is sorozatban rontottuk a nyitásokat és a második játszmában sem becsültük meg az előnyünket.

A 7. HELYÉRT, 3. MÉRKŐZÉS
KISTEXT–DKSE 3:2 (–23, –22, 14, 11, 11)
Pesti út, zárt kapuk mögött. V:
Kiss Z., Selega.
KISTEXT:
MAKAROV 10, Török R. 3, REFFATTI 31, Szabó M. 5, DE BAIRROS 21, Gönczi 2. Csere: LASSU (liberó), Kalmár Á. 2. Edző: Bunda Olivér
DKSE: Laczi 9, Farkas L. 4, Hatvany 1, Kecskeméti 10, Kisházi 3, PAVLIJUK 29. Csere: Sümegi (liberó), Winter, Juhász B., Gőczi, Gutiérrez, Tajti. Edző: Tomanóczy Tibor
Az eredmény alakulása. 1. játszma: 5:5, 8:10, 15:13, 21:20, 22:22. 2. játszma: 1:5, 7:11, 13:17, 17:22. 3. játszma: 5:4, 10:7, 18:11, 22:12. 4. játszma: 5:0, 9:3, 15:8, 22:11. 5. játszma: 5:3, 10:8, 12:11
Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc állása: 2:1 a Kistext javára
Bunda Olivér: – Úgy látszik, szeretnek a fiúk az idegeimmel játszani... Az elejétől fogva akartuk a győzelmet, s emiatt görcsössé váltunk. A harmadik szettre rendbe jött a játékunk, ennek köszönhetően nyertünk.
Tomanóczy Tibor: – Örülök annak, hogy az első két szettet jó játékkal meg tudtuk nyerni, a végére azonban elfáradtunk, ez az egyik oka a vereségünknek. A másik ismét az érettségi, hiszen játékosaink közül többen a napokban vizsgáznak, így egyszerre két helyen kellene kihozniuk magukból a maximumot. Azt persze tudjuk, hogy ez az Extraliga, de azt is tudja mindenki, hogy együttesünk mindenkori célja az, hogy a felnőttek mezőnyébe minél több saját nevelésű fiatalt építsen be, ami a magyar röplabdázás hosszú távú céljait szolgálja.

3. HELYÉRT, 4. MÉRKŐZÉS
MAFC-BME–
GREENPLAN-VRCK 3:2 (–21, 14, 23, –23, 8)
Folyondár utca,
116 néző. V: Mezőffy, Halász T.
MAFC:
Eke 10, Gómez Galvés 2, GODOI 20, LESCAY 17, Szabó Barna 13, KRUPÁNSZKI 17. Csere: Pápai (liberó), Szabó Bence, Szabó Balázs, Benkő. Edző: Nagy Péter
KAZINCBARCIKA: Ciupa 12, Juhász P. 5, Szabó D. 5, BLÁZSOVICS 23, Moraes 6, Csizmadia 3. Csere: Dudás (liberó), Bibók 3, Péter B., ÁRVA 13. Edző: Toronyai Miklós
Az eredmény alakulása. 1. játszma: 5:4, 7:11, 11:14, 18:18, 19:22. 2. játszma: 2:4, 10:8, 14:12, 21:14. 3. játszma: 4:4, 10:8, 14:10, 19:16, 22:20. 4. játszma: 5:5, 9:11, 15:15, 19:18, 20:22. 5. játszma: 2:4, 9:7, 12:7
Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc állása: 2:2
Nagy Péter:
– Úgy éreztem, hogy a negyedik szettben talán le tudtuk volna zárni a mérkőzést, de többször hibáztunk, így visszajött a Barcika. Boldog vagyok, mert megint egy nagyon nehéz 3:2-es mérkőzést sikerült megnyernünk. Pénteken minden erőnket beleadva megpróbáljuk megnyerni a bronzérmet.
Toronyai Miklós: – Annak örülök, hogy sikerült hátrányból felállnunk, ez is mutatja, milyen harcosak vagyunk és mennyire küzdünk. Viszont ezt a sportágat ésszel kell játszani, mi pedig nem mindig választottuk a legjobb megoldásokat valamennyi játékelemben.