Rio 2016: „Én vagyok a legjobb!” – üzent a 98 kilós angolai kapus

Egyelőre nem lehet panasz az angolai kapusra
Az angolai női kézilabda-válogatott remekül kezdett a riói olimpián: a nyitányon a románokat 23–19-re, majd a montenegróiakat 27–25-re győzte le. A sikerben elévülhetetlen érdemeket szerzett a csapat 98 kilós kapusa, Teresa Almeida, aki a norvégokat is figyelmeztette.
„Jelenleg én vagyok a legjobb kapus Brazíliában – idézi a 98 kilós angolai kapus nyilatkozatát az aftenposten.no. – Már nagyon izgatott vagyok, hogy legyőzzük Norvégiát.”
„A nagy lányok is jók lehetnek a sportban. Mit választanátok: egy olimpiai érmet, vagy egy kis fogyást?” – tette fel a költői kérdést a kapus.
Teresa Almeidára eddig tényleg nem lehet panasz, Montenegró ellen mindkét félidőben 12-12 védést mutatott be, ezzel 60 százalékos védési hatékonyságot ért el.
RIO 2016
NŐI KÉZILABDA
A-CSOPORT
3. FORDULÓ
Brazília–Spanyolország 24–29
augusztus 10. (Sze), 16.30: Románia–Montenegró
augusztus 10. (Sze), 21.40: Norvégia–Angola
Legfrissebb hírek

A NOB 2029-ben döntene a 2036-os játékok helyszínéről
Egyéb egyéni
2026.06.22. 18:03

Köln megerősítette olimpiarendezési tervét
Egyéb egyéni
2026.06.20. 17:09

Pigniczki Krisztina: A munkában hiszek
Utánpótlássport
2026.06.19. 17:54

Népsport: hol volt még Budapest és a szuezi válság?
Népsport
2026.06.17. 14:23
Ezek is érdekelhetik




