Serie A: Osimhen duplája sem volt elég a Napolinak a Bologna ellen

B. A.B. A.
2023.05.28. 17:06
Victor Osimhen már 25 gólnál jár az olasz bajnokságban ebben az idényben (Fotó: Getty Images)
A Napoli Victor Osimhen duplájának köszönhetően két góllal is vezetett, de a Bologna egyenlített a bajnok ellen az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 37. fordulójában. A másik vasárnap délutáni mérkőzésen a Lecce a hosszabbítás 11. percében megítélt tizenegyessel győzte le a Monzát

Bologna–Napoli

Bajnokhoz méltóan kezdett a Napoli Bolognában. Victor Osimhen a 14. percben kihasználta Skorupski hatalmas hibáját és a 12 méterről az üres kapuba lőtt.

A második félidőben megint a Bologna térfelén szereztek labdát a vendégek, majd Bereszynski kiugratta Osimhent, aki megszerezte saját maga és csapata második találatát. A 24 éves nigériainak ez volt a 25. gólja ebben az idényben.

A kétgólos előny birtokában kicsit visszavett a Napoli, ezt kihasználva Lewis Ferguson góljával szépítettek a hazaiak a 63. percben.

A 84. körben jött a csattanó. Lorenzo De Silvestri érkezett remek ütemben a szögletre és közelről a kapuba fejelt, így a Bologna kétgólos hátrányból is egyenlített a bajnok Napoli ellen.

Monza–Lecce

A Monza az egész mérkőzés során többet birtokolta a labdát, de a Leccének több próbálkozása volt. A legnagyobb lehetőség a hazaiak előtt adódott a 84. percben, de Gytkjaer kihagyta a tizenegyest. Ez volt egyébként az első kaput eltaláló lövés a mérkőzésen.

A hosszabbítás 11. percében a Lecce is büntetőhöz jutott. Lorenzo Colombo pedig nem hibázott és megnyerte a meccset a vendégeknek. A Lecce a három szerzett pontjának köszönhetően biztos bennmaradó.

OLASZ SERIE A
37. FORDULÓ

Vasárnap
Bologna–Napoli 2–2 (Ferguson 63., De Silvestri 84., ill. Osimhen 14., 54.)
Monza–Lecce 0–1 (Colombo 90+11. – 11-esből)

Később
18.00:Lazio–Cremonese
20.45:Juventus–Milan (Tv:Sport1)– élőben az NSO-n!

Korábban
Hellas Verona–Empoli 1–1
(Gaich 61., ill. Stojanovic 90+6.)

Pénteken játszották
Sampdoria–Sassuolo 2–2
(Gabbiadini 8., Erlic 78. – öngól, ill. Berardi 9., Matheus Henrique 11.)

Szombaton játszották
Salernitana–Udinese 3–2
(Kasztanosz 43., Candreva 57., W. Troost-Ekong 90+6., ill. Zeegelaar 25., Nesztorovszki 30.)
Kiállítva:Zeegelaar (87. – Udinese)
Spezia–Torino 0–4(Wisniewski 24. – öngól, Ricci 72., I. Ilics 76., Karamoh 90+6.)
Fiorentina–Roma 2–1(Jovics 85., Ikoné 88., ill. El Shaarawy 11.)

Internazionale–Atalanta 3–2(Lukaku 1., Barella 3., Lautaro Martínez 77., ill. Pasalic 36., Onana 90+1. – öngól.)