Serie A: az Ekl-döntős legyőzte a budapesti El-döntőben érdekelt Romát

2023.05.27. 20:00
A Fiorentina legyőzte a budapesti El-döntőre készülő Romát (Fotó: Getty Images)
Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 37. fordulójában a Torino négyet vágott a Speziának, míg a Salernitana kétgólos hátrányból felállva nyert az Udinese ellen. A Roma hiába vezetett, a Fiorentina a hajrában szerzett két góllal legyőzte a fővárosiakat

Spezia–Torino

A Torino előtt adódott az első lehetőség, de Alekszej Mirancsuk lövése után a labda a keresztlécről kipattant. Tíz perccel később már összejött a vendégeknek a vezető gól. Przemyslaw Wisniewskiről a saját kapujába került a labda.

A második félidőben aztán Samuele Ricci, Ivan Ilics és Yann Karamoh is betalált, így eldőlt a mérkőzés. M'Bala Nzola ugyan szépített, de a videóbíró les miatt érvénytelenítette a találatot. A Spezia továbbra is egy góllal előzi meg a kieső helyen álló Veronát.

Salernitana–Udinese

Marvin Zeegelaar szerezte meg a vezetést az Udinesének, miután Sandi Lovric passzából a jobb alsó sarokba lőtt. Öt perccel később megduplázták előnyüket a vendégek. Ilija Nesztorovszki kapott jó labdát Roberto Pereyrától, s magabiztosan értékesítette a ziccert.

Az első félidő vége előtt Grigorisz Kasztanosz a tizenhatos vonaláról lőtt gólt a kapu bal felső sarkába, ezzel szépített a Salernitana. A fordulást követően Antonio Candreva szintén távoli lövésből talált be, így egyenlítettek a hazaiak.

A hajrában Zeegelaar megkapta a második sárga lapját, így tíz emberrel fejezte be a mérkőzést az Udinese. Az emberelőnyt ki is használták a hazaiak. William Troost-Ekong Junior Sambia beadását váltotta gólra a 96. percben, így fordított és nyert a Salernitana.

Fiorentina–Roma

A Roma az előző hat mérkőzésén nem tudott nyerni a bajnokságban, míg a Fiorentina a legutóbbi hét hazai bajnokiján nem kapott ki.

Jól kezdett a fővárosi csapat, bal oldali beadás után Ola Solbakken továbbította a labdát Stephan El Shaarawyhoz, aki a kapuba fejelt a 11. percben.

A folytatásban is a vendégek előtt adódtak lehetőségek. Solbakken lövését blokkolták a 26. percben, míg El Shaarawy próbálkozását Cerofolini hárította.

A második félidőben a firenzei csapat volt az aktívabb, a Roma nem is próbálkozott kapura lövéssel, de sokáig úgy tűnt, ez is elég lesz a győzelemhez.

A hajrában aztán Luka Jovics egyenlített, majd három perccel később Jonathan Ikoné találatával a vezetést is átvette a Fiorentina. Az Európa-konferencialiga-döntős Fiorentina tehát fordított és legyőzte a budapesti El-döntős Romát.

OLASZ SERIE A
37. FORDULÓ

Salernitana–Udinese 3–2 (Kasztanosz 43., Candreva 57., W. Troost-Ekong 90+6., ill. Zeegelaar 25., Nesztorovszki 30.)
Kiállítva: Zeegelaar (87. – Udinese)
Spezia–Torino 0–4 (Wisniewski 24. – öngól, Ricci 72., I. Ilics 76., Karamoh 90+6.)
Fiorentina–Roma 2–1 (Jovics 85., Ikoné 88., ill. El Shaarawy 11.)