Serie A: őrült hosszabbításban nyert az Udinese a Torino ellen

Cs. B.Cs. B.
2022.02.06. 20:10
A többszörös arccsonttörése miatt maszkban játszó Victor Osimhen szerzett vezetést (Fotó: AFP)
Az olasz labdarúgó-bajnokság (Serie A) 24. fordulójának vasárnapi játéknapján a Napoli nehezen, de győzni tudott Velencében (0–2), a Sampdoria kiütötte a Sassuolót (4–0), az Udinese őrületes hajrájának köszönhetően 2–0-ra felülmúlta a Torinót, míg a Bologna–Empoli mérkőzésen gól nélküli döntetlen született.

Három bajnokit rendeztek vasárnap 15 órai kezdéssel, s a Sampdoria–Sassuolo összecsapás kivételével elég sokáig várattak magukra a gólok.

Az imént említett mérkőzés kivételt képzett, Francesco Caputo és az Intertől télen kölcsönvett Stefano Sensi góljával a 7. percben már 2–0-ra vezetett a Samp – nem mindennapi esemény ez, legutóbb 2005-ben, a korábban Davide Lanzafaméval együtt bundabotrányba keveredő Vitalij Kutuzov és a 46 éves, mai napig aktív, kokainbotrányáról elhíresült olasz gólvágó, Francesco Flachi révén – jött össze hasonló neki.

Nem tett jót a meccsnek a két gyors találat, a hazaiak érezhetően visszavettek a tempóból, és a Sassuolo ugyan próbálkozott, de még a szépítésre sem futotta erejéből, sőt, a Sampdoria még kettőt berámolt, így 4–0 lett a vége.

Rendesen megszenvedett a Napoli a vezetés megszerzéséért, aztán a második játékrész derekán megtört a jég: a többszörös arccsonttörése miatt maszkban játszó Victor Osimhen fejesből volt eredményes.

Egy kis stat: a nigériai gólvágó ez előtt tavaly október 17-én, 112 nappal ezelőtt köszönt be a Serie A-ban. Legutóbbi két bajnoki találatát fejesből szerezte.

Mindent egy lapra feltéve támadott a hosszabbításban a Venezia, azonban nem segített a helyzetén Tyronne Ebuehi piros lapja: a meccsen korábban kisebb sérülést összeszedő, ezért „turbánban” játszó védő kiállíttatta magát.

A szétnyiló hazaiak még egy kontragólt is kaptak, 2–0-s Napoli-győzelemmelért véget a mérkőzés.

A Bologna–Empoli találkozóról sok pozitívumot nem lehet elmondani, enyhén szólva sem kényeztették el a csapatok a nézőket: gól nélküli döntetlen született.

A hosszabbításig úgy tűnt, az Udinese–Torino mérkőzésen sem születik gól, azonban a 0–0-s döntetlen helyett őrült hajrát kaptunk, amely két hazai gólt – egy szabadrúgásból, egy büntetőből esett – és egy torinói kiállítás hozott.

OLASZ SERIE A
24. FORDULÓ

Udinese–Torino 2–0 (N. Molina 90+3., Pussetto 90+6. – 11-esből)
Kiállítva: Mandragora (90+2., Torino)
Juventus–Hellas Verona 2–0
(Vlahovics 13., Zakaria 61.)
Bologna–Empoli 0–0

Sampdoria–Sassuolo 4–0 (Caputo 5., Sensi 7., A. Conti 63., Candreva 90+1. – 11-esből)
Venezia–Napoli 0–2 (Osimhen 59., Petagna 90+10.)
Kiállítva: Ebuehi (90+5, Venezia)