Serie A: Martínez-duplájával tett szívességet az Inter a Napolinak

2023.04.30. 14:29
Romeli Lukaku két gólpasszt adott, Lautaro Martínez (jobbra) két gólt szerzett – az Inter legyőzte a Laziót, így már vasárnap bajnok lehet a Napoli (Fotó:AFP)
Az olasz Serie A 32. fordulójának vasárnapi első meccsén az Inter 0–1-ről fordítva 3–1-re győzött a 2. helyen álló Lazio ellen, és ez azt jelenti, már ma bajnok lehet a Napoli!

A vasárnapi Inter–Lazio rangadóra önmagáért is érdemes lett volna odafigyelni, hiszen a 2. helyen álló rómaiak a BL-helyekért küzdő, a Bajnokok Ligája mostani kiírásában már elődöntőbe jutó és a héten az Olasz Kupában döntőbe kerülő Interhez látogattak. Ezt a mérkőzést azonban most nem elsősorban a két csapat miatt övezte kiemelt érdeklődés Olaszországban, hanem azért, mert a Lazio pontvesztése után vasárnap este, 33 év szünet után ismét bajnoki címet ünnepelhet a Napoli, ha megveri a 15 órakor kezdődő hazai meccsén a Salernitanát – ezt a találkozót éppen a bajnokavatás lehetősége miatt helyezték át szombatról vasárnapra.

A két csapat kimondottan szórakoztató első félidőt produkált. Az elején Marcelo Brozovic lövését védte Ivan Provedel kapus, majd Joaquín Correa visszagurított passzából Henrih Mhitarjan lőtt gólt, de a gólpasszt adó argentin lesen kapta a labdát, így visszanézés után maradt a 0–0. Azonban nem sokáig, mert Francesco Acerbi eladta a labdát a saját tizenhatosa előtt, amiből Luis Alberto és Felipe Anderson kényszerítője után utóbbi lőtt gólt. 0–1

A szünet előtt hazai részről Nicolo Barella hagyott még ki egy helyzetet, míg a vendégektől Ciro Immobile lőhetett Acerbi újabb hibája után, de Andre Onana nagyot védett. Immobile egyébként most tért vissza a kezdőcsapatba, azok után, hogy két hete közlekedési balesetet szenvedett, ami miatt legutóbb csak csereként beállva játszhatott múlt héten a Torino ellen 1–0-ra elveszített mérkőzésen.

Az Internek a második félidő elején több egyenlítési lehetősége is volt, de ezek kimaradtak: Federico Dimarco lövésénél például Provedel védett óriásit, a csereként beállt Lautaro Martínez helyzeténél pedig Nicolo Casale mentett nagyot.

A hajrához érve azonban már nem bírta a fokozódó hazai nyomást a Lazio. Romelu Lukaku kiugratásából előbb Martínez lőtt gólt becsúszva (1–1), majd a belga csatár leheletfinom emelését a Marítnezhez hasonlóan csereként beállt Robin Gosens felugorva, közelről lőtte a kapuba (2–1) – az érkezésnél vállsérülést szenvedett a német játékos, akit így 12 perc játék után le is kellett cserélni.

A végén egy védelmi hibából Marítnez újabb gólt szerzett (így már 17 találattal áll a 2. helyen a Serie A góllövőlistáján), az Inter 3–1-re győzött, de a meccs igazi nyertese a Napoli lehet, amely így egy Salernitana elleni győzelemmel, a saját szurkolói előtt bajnoki címet ünnepelhet.

SERIE A
32. FORDULÓ

VASÁRNAP
Internazionale–Lazio 3–1 (L. Martínez 78., 90., Gosens, ill. Felipe Anderson 30.)