Serie A: Kean góljával nyert a Juventus a Roma ellen

K. B.K. B.
2021.10.17. 22:48
Moise Kean góljával nyert a Juventus (Fotó: Getty Images)
A Juventus hazai pályán 1–0-ra legyőzte az AS Romát az olasz első osztályú labdarúgó-bajnokság 8. fordulójában, vasárnap.

José Mourinho együttese jóval veszélyesebben játszott a riválisánál, a 16. percben mégis a Juventus szerezte meg a vezetést: Mattia De Sciglio balról adta be a labdát, amelyet Rodrigo Bentancur a saját csapattársa, Moise Kean fejére fejelt, onnan pattant a kapuba (1–0). Hajtott a Roma, a félidő végéig kilenc lövési kísérletből négy kaput talált. A 44. percben Jordan Veretout büntetőt végezhetett, mivel Danilo szabálytalankodott a tizenhatoson belül – a tizenegyes kimaradt, így a Juventus 1–0-s előnnyel vonulhatott szünetre.

A második félidőben kiegyenlített volt a játék képe, igazán veszélyes helyzetet egyik alakulat sem alakított ki, így a Juve 1–0-s győzelmet aratott.

OLASZ SERIE A
8. FORDULÓ
Juventus–Roma 1–0 (Kean 16.)
Korábban
Cagliari–Sampdoria 3–1
(J. Pedro 4., 90+4., Cáceres 74, ill. Thorsby 82.)
Empoli–Atalanta 1–4 (Di Francesco 30., ill. Ilicic 11., 26., Viti 49. – öngól, Tapata 89.)
Genoa–Sassuolo 2–2 (Destro 27., J. Vásquez 90., ill. Scamacca 17., 20.)
Udinese–Bologna 1–1 (Beto 83., ill. Barrow 67.)
Napoli–Torino 1–0 (Osimhen 81.)

Milan–Hellas Verona 3–2

Spezia–Salernitana 2–1
Lazio–Internazionale 3–1