Torinói sikerével biztosította be BL-indulását az AC Milan

2023.05.28. 20:35
Tomori (jobbra) és az AC Milan legyűrte a Juventust (Fotó: Getty Images)
Az olasz labdarúgó-bajnokság (Serie A) utolsó előtti, 37. fordulójában a Juventus hazai pályán fogadta az AC Milant. A milánói piros-feketék az első félidő végén Giroud fejes góljával szereztek vezetést és 1–0-s sikert arattak az enerváltan futballozó torinóiak ellen.

OLASZ BAJNOKSÁG
37. FORDULÓ

JUVENTUS–AC MILAN 0–1 (0–1)
Torino,
Allianz Stadion. Vezette: Mariani (olasz)
JUVENTUS: Szczesny – Gatti, Bremer (Bonucci, 82.), Danilo – Cuadrado, Locatelli, Rabiot, Kosztics (L. Paredes, 63.) – Di María (Milik, 63.), Kean (Iling-Junior, 73.), Chiesa. Vezetőedző: Massimilaino Allegri
MILAN: Maignan – Calabria (Kalulu, 86.), Thiaw, Tomori, Théo Hernández – Tonali, Krunic – Junior Messias (Saelemaekers, 56.), Brahim Díaz (Pobega, 82.), Rafael Leao (Ballo-Touré, 82.) – Giroud (Origi, 86.). Vezetőedző: Stefano Pioli
Gólszerző: Giroud (40.)

Az AC Milannak mindössze egy pontra volt szüksége ahhoz, hogy bebiztosítsa helyét a Bajnokok Ligája következő szezonjában, míg az ismét pontlevonással sújtott Juventus számára már csak nagyon halvány esély mutatkozott arra, hogy odaérjen a BL-helyek egyikére. A két csapat őszi, milánói összecsapását a Milan nyerte 2–0-ra, így a zebráknak lett volna miért visszavágniuk.

A Milan kezdte jobban a találkozót, az első percekben Leao, Krunic és Messias előtt is adódott lehetőség, de Szczesny kapuját egyikük sem tudta bevenni. Az első hazai helyzetet a 14. percben jegyezhettük fel, Cuadrado 18 méteres lövését Maignan könnyedén hárította. Az első félidő második negyedórája egyértelműen a hazaiaké volt, de a lehetőségek Maignan kapuja előtt is kimaradtak. A 40. percben megszerezte a vezetést a vendégcsapat, Calabria precíz ívelését követően Giroud fejelte a bal alsó sarokba a labdát.

A második félidőben már kevesebb lehetőség adódott a csapatok előtt. A Milan természetesen elégedett volt az eredménnyel, míg a Juventus hiába birtokolta többet a labdát, a vendégek kapuja előtt egyetlen nagy lehetőséget sem tudott kialakítani. A 71. percben egy gyors Milan-kontra végén Giroud jól passzolt Saelemaekershez, de a belga lövését blokkolni tudták a hazai védők. A Juventus a hosszabbítás második percében járt a legközelebb a gólhoz, de egy szögletet követően Danilo a gólvonal előtt helyezkedő Kaluluba lőtte a labdát. 0–1

Pontlevonások: Juventus 10 pont

90+4. perc: VÉGE! Giroud fejesével nyert a Milan Torinóban és bebiztosította jövő évi BL-szereplését.

90+2. perc: Bal oldali szöglet után Danilo négy méterről lőtt kapura, de Kalulu lábában elakadt a labda.

90. perc: Négy perc lesz a hosszabbítás.

86. perc: Kettőt cserélt a Milan, Calabria helyére Kalulu, Giroud helyére Origi érkezett.

84. perc: Paredes hosszan előre ívelt labdáját Rabiot csúsztatta a kapu mellé.

82. perc: Mindkét csapat cserélt, a hazaiaknál Bremer helyére Bonucci állt be, a vendégekbél Díazt Pogeba, Leaot Ballo-Touré váltotta.

78. perc: Leao forgatta meg Gattit a 16-os bal oldali sarkánál majd a kapu fölé lőtt.

76. perc: Iling-Junior szerzett labdát a Milan térfelének közepén, majd 22 méterről a kapu fölé lőtt.

73. perc: Cserélt a Juventus, Iling-Junior érkezett Kean helyére.

71. perc: Kontrázott a Milan, Giroud vezette fel a labdát a 16-osig, majd Saelemaekershez passzolt, de a belga lövése a védőkről szögletre pattant.

64. perc: Krunic buktatta Rabiot-ot, sárga lap.

63. perc: Kettőt cserélt a Juventus, Di María helyére Milik, Kosztics helyére Paredes állt be.

62. perc: Giroud 18 méteres szabadrúgása szállt magasan a kapu fölé.

56. perc: Cserélt a Milan, Saelemaekers érkezett Messias helyére.

56. perc: Cuadrado kapott sárga lapot reklamásért.

55. perc: Locatelli passza után Rabiot 17 méterről lőtt kapura, de Maignan könnyedén fogta a bal alsóba tartó lövést.

46. perc: Folytatódott a mérkőzés.

45+2. perc: Vége az első félidőnek! Giroud góljával előnyben a Milan!

45. perc: Kettő perc a hosszabbítás.

40. perc: GÓÓÓÓÓÓL! Vezetést szerzett a Milan! Calabria ívelte a kapu elé a labdát, s Giroud 11 méterről a bal alsó sarokba fejelt. 0–1!

34. perc: Messias buktatta Danilot az oldalvonal közelében, sárga lap.

32. perc: Di María passza után Kean a 16-os vonaláról vette célba a bal alsó sarkot, de Maignan jól vetődött és védeni tudott.

26. perc: Chiesa és Locatelli kényszerítője végén előbbi lőtt kapura 8 méterről, de a labda a léc fölé szállt.

24. perc: Egy eladott labdával Kean tört be a 16-oson belülre, majd az alapvonal közeléből középre passzolt, de az érkező Di María a kapu fölé lőtt.

22. perc: Messias Danilo szorításában ívelte a kapu elé a labdát, a középen érkező Tonali 12 méterről csúsztatott a léc fölé.

14. perc: Cuadrado középről, 18 méterről vette célba a jobb alsó sarkot, de Maignan érezte az irányt és gyors vetődéssel oldalra ütötte a labdát.

12. perc: Díaz passza után Messias két védő szorításában lőtt kapura 14 méterről, de Szczesny védeni tudott.

9. perc: Tonali jobb oldali szöglete után a röviden érkező Krunic fejelt a kapu mellé.

2. perc: Hernández futott el a bal szélen, majd középre passzolt Leaohoz, azonban Gatti jól lépett közbe és elrúgta a labdát a portugál elől.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a Juventus indította útjára a labdát.

Köszöntjük Önöket! Hamarosan kezdődik a Juventus–AC Milan olasz bajnoki rangadó.

ELŐZMÉNYEK

A döntést követően hétfő este rögtön feljebb zárkózhattak volna a zebrák, de az Empoli otthonában4–1-s vereséget szenvedtek.

Mint arról mi is beszámoltunk hétfőn, a Juventust 10 pont levonásával büntette az olasz szövetség fellebbviteli bizottsága.

A torinói csapatot január 20-án15 ponttól fosztották meg, a vád szerint néhány játékos esetében a valós értéküknél sokkal magasabb árat határoztak meg, ezzel hozzásegítve őket, hogy a megengedettnél lényegesen nagyobb fizetésük és nagyobb teljesítménybónuszuk legyen. A klub a döntés ellen fellebbezett, április 20-án abüntetést felfüggesztették és a Juventus visszakapta pontjait, aminek köszönhetően rögtön Bajnokok Ligája-indulást érő pozícióba került.

A mostani szankcióval viszont a 7. helyre csúszott vissza, és könnyen lehet, hogy lemarad a BL-szereplésről, mivel három meccsel a vége előtt öt pont a hátránya a jelenleg negyedik Milannal szemben.