Serie A: a megbüntetett Juventusnak az Empoli sem kegyelmezett

R. P.R. P.
2023.05.22. 22:41
Minden Dusan Vlahovics arcára van írva… (Fotó: Getty Images)
A olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 36. fordulójában az Empoli 4–1-re legyőzte a Juventust.

A Juventus játékosai biztosan nem túl boldogan léptek pályára az Empoli otthonában, hiszen nem sokkal a mérkőzés kezdete előtt jött a hír, hogy az Olasz Labdarúgó-szövetség tízpontos levonással büntette a klubot.

Ezek után aligha csoda, hogy az alapjában véve esélytelenebb Empoli 3–0-ra vezetett a második félidő elején – Francesco Caputo duplázott. Legutóbb 2016-ban fordult elő ilyen – háromgólos hátrány a 47. percben – a Juvéval…

A vendégek sorra vezették a támadásokat, de a labda csak a 86. percben jutott a hazaiak kapujába: Federico Chiesa szépített.

Hogy még gyászosabb legyen a Juventus kudarca, a 88. percben cserekén beálló Roberto Piccoli belőtte az Empoli negyedik gólját.

A Juventus győzelemmel visszaelőzhette volna a Rómát a tabellán, az Empoli viszont teljesen megérdemelten, nagyszerű játékkal begyűjtötte a három pontot.

OLASZ SERIE A
36. FORDULÓ

Empoli–Juventus 4–1 (Caputo 18., 47. – az elsőt 11-esből, Luperto 21., Piccoli 90+3., ill. F. Chiesa 86.)

Korábban
Roma–Salernitana 2–2 (El Shaarawy 47., Matics 83., ill. Candreva 12., Dia 54.)
Napoli–Internazionale 3–1 (Anguissa 67., Di Lorenzo 85., Gaetano 90+4. ill. R. Lukaku 82.)
Kiállítva:
Gagliardini (41., Inter)
Udinese–Lazio 0–1 (Immobile 61. – 11-esből)

Lecce–Spezia 0–0
Torino–Fiorentina 1–1
(Sanabria 66., ill. Jovics 48.)

Milan–Sampdoria 5–1 (Rafael Leao 9., Giroud 23., 29., 68. – a másodikat 11-esből, B. Díaz 63., ill. Quagliarella 20.)
Cremonese–Bologna 1–5 (Ciofani 90+1., ill. Arnautovic 14., L. Ferguson 27., Posch 45+1., Orsolini 62., Sansone 80.)
Atalanta–Verona 3–1 (Zappacosta 22., Pasalic 53., Höjlund 62., ill. D. Lazovics 11.)