Serie A: ikszelt a Napoli, de ismét vezeti a bajnokságot

K. B.K. B.
2021.10.24. 20:03
Victor Osimhen lesen volt, nem ért a gólja (Fotó: AFP)
Nulla nullás döntetlent játszott egymással a Roma és a Napoli az olasz első osztályú labdarúgó-bajnokság (Serie A) kilencedik fordulójában. Utóbbinak az egy pont is elegendő volt ahhoz, hogy ismét a tabella élére álljon.

José Mourinho csapata,habár valamivel kevesebbet birtokolta a labdát, a kapura lövési kísérletekben megelőzte riválisát. Utóbbi statisztikához kapcsolódóan: a Roma egyszer, a Napoli pedig kétszer találta el a kaput. A mérkőzést egyébként az ebben az évadban hét meccsen öt gólt szerző Victor Osimhen majdnem eldöntötte a 88. percben, ám a találatát les miatt nem adták meg. A végeredmény tehát 0–0-lett, így a Napoli ismét a Milan elé került a tabellán. A Roma a negyedik pozícióban tanyázik.

OLASZ SERIE A
9. FORDULÓ
Roma–Napoli 0–0
Korábban

Fiorentina–Cagliari 3–0 (Biraghi 21., N. González 42., Vlahovics 49.)
Verona–Lazio 4–1 (G. Simeone 33., 36., 62., 90+2., ill. Immobile 46.)
Atalanta–Udinese 1–1
(Malinovszkij 56., ill. Beto 90+4.)
Bologna–Milan 2–4
(Ibrahimovic 49. – öngól, Barrow 52., ill. Rafael Leao 16., Calabria 35., Bennaszer 84., Ibrahimovic 90.)
Salernitana–Empoli 2–4 (L. Ranieri 48., Ismajli 55. – öngól, ill. Pinamonti 2., 45., Cutrone 11., Strandberg 13. – öngól)
Sassuolo–Venezia 3–1 (Berardi 37., Henry 50. – öngól, Frattesi 66., ill. Okereke 32.)
Torino–Genoa 3–2 (Sanabria 14., Pobega 31., Brekalo 77., ill. Destro 69., Caicedo 81.)
Sampdoria–Spezia 2–1 (Gyasi 15. – öngól, Candreva 36., ill. Verde 90+5.)